Není se co divit, že čím dál tím více lidí dává přednost vegetariánské nebo veganské stravě. Má to vedle záchrany zvířat před nelidským zacházením na jatkách hned několik dalších přínosů nejen pro jedince, ale i pro celou společnost. Vždyť na produkci jednoho kilogramu masa se spotřebuje daleko více vody a prostoru než na vyprodukování jednoho kilogramu rostlinné stravy. A to je v dnešním světě, kde se potýkáme s nedostatkem vody a přemnožením obyvatel, důležitý fakt, který nelze jen tak přehlížet. Váháte-li tedy, zda vegetariánství či veganství zkusit, jen jděte do toho. Za pokus přece vůbec nic nedáte!

Zdravý životní styl

Nejčastěji po veganství sahají lidé, kteří odmítají, aby kvůli jejich stravě trpěla jakákoliv zvířata. Veganství však není životní styl jenom pro extrémisty, najít se v něm může každý. Rostlinná strava vám totiž dodá plno energie, pročistí váš organismus a může vám pomoci zlepšit vaše současné zdravotní problémy. A jako bonbonek navíc, díky veganství pravděpodobně konečně shodíte těch pár přebytečných kil a budete zase v kondici. Může se to zdát na první pohled neuvěřitelné, ale je to tak, i rostlinná strava je plná všech živin, které tělo potřebuje a navíc je přírodní, bez přidaných chemických látek, a tedy i zdravější.

Recepty, po kterých se sbíhají sliny

Vůbec to není tak, že by vegani jedli jen ovoce a zeleninu, mnohdy byste byli až překvapení, jak bohatý jídelníček můžou mít. Máte-li nějaké oblíbené jídlo, je pravděpodobné, že se ho vůbec nebudete muset vzdát! Je totiž překvapivě snadné vyrobit u normálních jídel veganskou variantu. V začátcích vaření, a nejen tehdy, by vám mohla pomoci veganská kuchařka – Chutně, rychle a bez masa. Je vytvořena speciálně pro začínající vegany, kteří ocení zejména vysvětlivky k neobvyklým potravinám, stejně jako rady, kde je nakoupit. A pak samozřejmě recepty, cílené na běžná jídla, která každý zná, ovšem uvařená ve veganské či vegetariánské variantě. Recepty jsou rychlé a vhodné i pro začátečníky v kuchyni, nic vám tedy nebude stát v cestě udělat změnou svého jídelníčku naši planetu zase o něco lepším místem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/paperbackstack_550x498.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/paperbackstack_550x498-150x150.jpgPR-leadersKnižní tipyTipyNení se co divit, že čím dál tím více lidí dává přednost vegetariánské nebo veganské stravě. Má to vedle záchrany zvířat před nelidským zacházením na jatkách hned několik dalších přínosů nejen pro jedince, ale i pro celou společnost. Vždyť na produkci jednoho kilogramu masa se spotřebuje daleko více vody...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares