Internet nabízí řadu možností, jak vydělat peníze. Velmi lákavým segmentem je bezesporu reklama, díky které lze vydělávat na sociálních sítích nebo třeba natáčením videí na Youtube. I když ale nemáte miliony sledujících fanoušků ani portfolio prosperujících webových stránek, nemusíte věšet hlavu. Existuje řada dalších možností, jak vydělat peníze přes internet!

Výdělek přes internet? Bez práce to nepůjde!

Nejsnadnějším způsobem výdělku jsou klikačky a vyplňovaní dotazníků. Odměna je však minimální. Čas, který klikáním na reklamy strávíte, se vám ani z poloviny nezaplatí. Vyplňování dotazníků nabízí lepší výdělky, avšak dotazníků je žalostně málo. Reálně si tak vyděláte maximálně pár stovek ročně.

Podstatně zajímavější je investování a obchodování. K tomu ovšem potřebujete alespoň malý kapitál. S vysokou výnosností jde navíc ruku v ruce i vysoké riziko a proto se k investování musí přistupovat zodpovědně.

Investování a obchodování

Snadnou formou investování je podílový fond. Investice vložené do podílových fondů spravují zkušení manažeři, takže nemusíte mít mnoho zkušeností. Jediné, co investor musí udělat, je vybrat fond a poslat do něj peníze. Méně rizikové fondy (fondy peněžního trhu, dluhopisové fondy) dosahují ročního výnosu obvykle do 5 %. Výkonnější (avšak i rizikovější) jsou fondy akciové, které mohou dosahovat zhodnocení nad 10 % ročně.

Pokud se rozhodnete investovat na vlastní pěst, jsou možnosti výdělku takřka neomezené. Dlouhodobé investice obvykle směřují do akcií, kde jsou hned dva možné zdroje zisku: dividendy a hodnota akcie. Populární jsou ale i komodity či dluhopisy. Investovat do kryptoměn se v posledních měsících nejeví jako dobrý nápad. Forex a CFD jsou vhodné především pro aktivní obchodování, které však vyžaduje zkušenosti.

Investovat mimochodem nemusíte pouze do produktů kapitálového trhu. Příkladem jsou P2P půjčky, u kterých za předem sjednaný úrok půjčujete peníze cizím lidem. Alternativou je P2B půjčka, kterou se financují firmy a projekty. Dle rizikovosti půjček můžete vydělat 3 až 20 %.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/money-2696228_1920-1024x580.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/money-2696228_1920-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceInternet nabízí řadu možností, jak vydělat peníze. Velmi lákavým segmentem je bezesporu reklama, díky které lze vydělávat na sociálních sítích nebo třeba natáčením videí na Youtube. I když ale nemáte miliony sledujících fanoušků ani portfolio prosperujících webových stránek, nemusíte věšet hlavu. Existuje řada dalších možností, jak vydělat peníze přes internet! Výdělek...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku