Při práškovém lakování je lak ve formě prášku nanášen proudem vzduchu za působení elektrostatického pole na výrobky, které si zákazník přeje nalakovat. Díky tomu se jedná o relativně ekologický způsob lakování, jelikož u normálního způsobu lakování jsou pigmenty volně rozptýleny v ředidlech.

Všechny barvy duhy

Na základě materiálu, ze kterého je výrobek zhotoven, jeho charakteru, konečnému využívání a potřebné životnosti je potřeba vybrat, který práškový lak použít. Pokud si nevíte rady, jaký lak vybrat, neváhejte se obrátit na některou ze zavedených práškových lakoven. Existují práškové lakovny v Ostravě, Praze, Brně i většině dalších velkých měst republiky. Jistě vám pomohou vybrat pro vás ten správný lak. Co se týče barevného provedení laku, standardně se laky vyrábí dle barevnostního systému RAL, který obsahuje 215 odstínů. Kdybyste si však z této bohaté nabídky nevybrali, jsou dodavatelé prášku schopni namíchat vám odstín i přímo na zakázku. To samé platí tehdy, pokud byste potřebovali namíchat konkrétní odstín podle nějakého vzorku.

Typy práškových barev

Práškové laky mají buď hladký, nebo strukturní povrch. Další dělení kritérií je, co se týče stupně lesku, kdy se odlišuje lesk, pololesk, polomat a mat. Podle konkrétního způsobu využití výrobku, který chcete práškově nalakovat, je vhodné vybrat, jaký lak použijete. Některé laky jsou vhodné jen na vnitřní aplikace, mezi ně patří například epoxypolyestery. Pro venkovní aplikace se využívají takzvané fasádní polyestery. Pokud byste potřebovali zvýšit korozní odolnost předmětu a chtěli se vyhnout zinkování, můžete sáhnout po základních práškových barvách na bázi zinku a epoxidů. Na zvýšení mechanické odolnosti nátěrů se využívají transparentní laky a polyuretany s akryláty jsou vhodné na speciální aplikace. Zde platí to samé, co již bylo zmíněno výše. Na základě vašich požadavků, by vám v práškové lakovně měli sami pro daný výrobek doporučit ten nejvhodnější lak.

A co se vlastně dá práškově lakovat? Téměř cokoliv. Největší omezení je to, aby daný výrobek byl vyrobený z kovu a měl dané rozměry, které odpovídají schopnostem strojů dané lakovny (nejčastěji je největší možný rozměr kolem devíti metrů). Nejčastěji se tak lakují alu disky, součástky strojů, bílé spotřebiče, nářadí, kovový nábytek, trezory, ale i mnoho dalšího.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/img_20190410_081900-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/img_20190410_081900-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoPři práškovém lakování je lak ve formě prášku nanášen proudem vzduchu za působení elektrostatického pole na výrobky, které si zákazník přeje nalakovat. Díky tomu se jedná o relativně ekologický způsob lakování, jelikož u normálního způsobu lakování jsou pigmenty volně rozptýleny v ředidlech. Všechny barvy duhy Na základě materiálu, ze kterého je výrobek...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku