Nemovitostní fondy nesou řadu výhod. Mimo jiné investor ušetří čas, který by jinak strávil komunikací s nájemníky nebo správou domu či bytu. Kromě toho se investované prostředky zhodnocují hned od prvního dne a výběr peněz z fondu nezabere takovou dobu, jakou by zabrala snaha o prodej vlastní nemovitosti. Tím peníze z nemovitostního fondu získávají výrazně navrch, co se týče likvidity. Upřímně, tohle může být dobrý důvod, proč o tomto druhu investice přemýšlet.

Investiční skupina Davida Rusňáka se ve svém portfoliu nesoustředí jen na finance a dluhopisy. Svým nemovitostním fondům určila hlavní strategické body – dlouhodobou stabilitu fondu a minimální dopad na zhodnocení v případě, že by trh začal stagnovat. Proto se Rusňákova DRFG koncentruje především na nemovitosti, které jsou vůči případnému poklesu trhu odolnější – například obchodní centra po celé České republice. Investiční skupina do svého portfolia vybírá primárně ta, která nemají žádnou větší konkurenci, můžeme je tedy naleznout ve větších okresních či krajských městech, nikoliv na prémiových místech v centru metropole nebo velkých měst.

Rusňákova DRFG soustředí pozornost na obchodní zóny

Segment menších obchodních zón je prakticky nenahraditelný. Tato situace je podpořena faktem, že DRFG vybírá pro tyto zóny v České republice známé obchodní řetězce, jejichž cílovou skupinou jsou obyvatelé ze středních a nižších středních vrstev. Tyto řetězce nabízejí potraviny, nápoje a zboží pro každodenní spotřebu, mají tedy předpoklad k úspěchu i v období stagnující ekonomiky, což se v podstatě ukázalo i během poslední krize.

Dlouhodobá spolupráce je pro DRFG zásadní. Při výběru nemovitostí do svých fondů dbá na dobu, pro kterou jsou nájemní smlouvy uzavřené. Ty dlouhodobé jsou pro investory znakem, že i jejich výnos má potenciál být dlouhodobý a stabilní. Obvyklá délka smluv bývá čtyři až šest let, u řetězců s potravinami může jít o smlouvy na dobu delší než jednu dekádu. 

Autor: Tomáš Svoboda

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/8-david-rusnak-family-group-drfg-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/8-david-rusnak-family-group-drfg-1-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceNemovitostní fondy nesou řadu výhod. Mimo jiné investor ušetří čas, který by jinak strávil komunikací s nájemníky nebo správou domu či bytu. Kromě toho se investované prostředky zhodnocují hned od prvního dne a výběr peněz z fondu nezabere takovou dobu, jakou by zabrala snaha o prodej vlastní nemovitosti. Tím peníze z nemovitostního...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku