Finská sauna má prapůvod na severu Evropy a je stará již mnoho let. Její pozitivní účinky na náš organismus znali dávno naši předkové a využívá se s oblibou do dnes. Ve Finsku je sauna součástí každého domu a nemusí jít o přepych nebo nějakou formu komfortu. Sauna je zkrátka součástí našeho života a dostává se do popředí čím dál víc.

Finská sauna

Sauna a její blahodárné účinky

O tom, že sauna má velmi pozitivní účinky na naše zdraví není pochyb. Prohřeje nám svalstvo, zocelí obranyschopnost a naši imunitu, je vhodná pro ty, kteří trpí bolestmi zad nebo co mají problémy s akné. Pravidelné saunování ale také přispívá k lepšímu sportovnímu výkonu vytrvalostních sportovců, má skvělé účinky na náš oběhový systém a co víc, blahodárně přispívá při regeneraci poúrazových stavů a pooperačních stavů. Navíc si v sauně můžeme v klidu odpočinout od denního shonu a pracovního napětí, uvolníme nejen svaly, ale i mysl a vypotíme veškerý stres a toxické látky z těla ven. Takže ten, kdo saunu ještě nevyzkoušel a chtěl by alespoň trošku změnit svůj životní styl, může začít.

Finská sauna - doplňky

Sauna na míru

Jak už bylo řečeno, sauna dnes není žádnou výjimkou a jako součást našich domovů se objevuje čím dál častěji. V mnohých případech je sauna ale vázána na menší prostor nebo dokonce atypický prostor, který trochu stěžuje její pořízení. S profesionální firmou, která se výstavbou sauny zabývá, to ale není žádný problém. Nabízejí několik možností, které jistě potěší a uspokojí každého zákazníka, který si chce saunu doma pořídit. Veškeré požadavky a přání je třeba zkonzultovat s odborníkem, protože se v tomto případě nevyplácí stavět saunu svépomocí bez předchozí odborné rady. Laická neodbornost by mohla spíše naši snahu a práci znehodnotit.

Finská sauna

Izolace

Jedním z velmi důležitých faktorů pro stavbu domácí sauny je samozřejmě její izolace. Bez ní bychom mohly na saunu rovnou zapomenout a udělat si místo toho třeba spižírnu na zavařené okurky. Sauna je místnost, kde se musí prohřát několik desítek stupňů tepla a na izolaci se proto nevyplatí šetřit. Místnost je tak díky dobré izolaci rychleji vytopená a navíc zde teplo také dlouho vydrží. Dnes nám trh nabízí několik možností, jako například minerální nebo čedičová vata, nazývaná také kamenná. Moderním trendem v zateplování jsou ale PUR desky, které splňují všechny požadavky pro kvalitní a přitom levné zateplení. Tyto desky se dají dobře řezat na požadovaný rozměr, nenasakují vodu a nedeformují se.

Finská sauna

Pokud tedy toužíme po domácí sauně, nejdříve si dobře rozmysleme umístění sauny, nesmíme zapomenout ani na blízkost sprchy a poté si určitě necháme poradit od odborníků. Nabídka firem je široká a my tak máme možnost volby.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_6100-lavoisier_sauna_saunaproject_cedr6_up-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_6100-lavoisier_sauna_saunaproject_cedr6_up-150x150.jpgPR-leadersBydleníZdravíFinská sauna má prapůvod na severu Evropy a je stará již mnoho let. Její pozitivní účinky na náš organismus znali dávno naši předkové a využívá se s oblibou do dnes. Ve Finsku je sauna součástí každého domu a nemusí jít o přepych nebo nějakou formu komfortu. Sauna je zkrátka součástí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku