Ať už patříte do skupiny zkušených podnikatelů v oboru výroby a skladování, nebo si teprve začínáte nově vybavovat své pracovní prostory, budete velmi pravděpodobně brzy potřebovat manipulační techniku, která vám a vašim zaměstnancům usnadní práci. Jaké stroje a pomocníky si můžete pořídit a jak je správně vybrat, aby dobře sloužily svému účelu, si popíšeme v tomto článku.

Paletový vozík

Paletové vozíky jsou ideálním pomocníkem pro sklady a provozy, kde je nutná častá manipulace i velmi těžkých břemen. Jejich nespornou výhodou je relativně malý prostor, na kterém s ními lze pracovat. Nakládání či vykládání těžkého nákladu z přepravních kontejnerů, vagonů či nákladního automobilu tak zvládnou bez problému. Náklad by měl být umístěn na paletách či v bednách, aby bylo zaručeno rovnoměrné zatížení lyžin vozíku.

Na co si dát pozor: Při nákupu vozíku vždy ověřte kvalitu jeho zpracování, měl by být vyroben z kvalitní nerezové oceli, aby odolal i agresivnímu prostředí, ve kterém je často využíván. Dále myslete na to, že vozík je primárně určen pro pojez po zpevněných a rovných plochách, čemuž odpovídá jeho konstrukce.

Pokud se obáváte ruční manipulace s vozíkem, můžete si pořídit elektrický paletový vozík, který práci ještě více zjednoduší.

Vysokozdvižný vozík

Dalším platným pomocníkem je bezesporu vysokozdvižný vozík. Ve větších skladech a provozech, kde je nutná častá manipulace s těžkým materiálem, se bez něj nelze obejít. Například při zakládání zboží či materiálu do regálů nebo při jejich přepravě z výroby do skladu je nenahraditelným pomocníkem.

Na výběr jsou v této kategorii obvykle vysokozdvižné vozíky elektrické a spalovací.  Vozíky na elektrický pohon jsou vhodné spíše pro vnitřní využití, kde neškodí ovzduší. Spalovací jsou naopak jasnou volbou pro venkovní provoz, a to i na nezpevněných a nerovných površích, se kterými si běžný paletový vozík neporadí.

Nezapomínejte na pravidelný servis

Důležitou kapitolou je pravidelný a kvalitní servis veškeré manipulační techniky, kterou využíváte či máte v plánu využívat. Myslete na to již při nákupu. Pokud pomýšlíte na nákup zánovních strojů, vysokozdvižný či paletový vozík bazar často nenabízí, najdete-li nějaký, raději si je nechte v kvalitním servisu prohlédnout, abyste za následné opravy staršího modelu nezaplatili více než za nákup vozíku nového.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/manipulační-technika-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/manipulační-technika-titulka-150x150.pngPR-leadersTipyAť už patříte do skupiny zkušených podnikatelů v oboru výroby a skladování, nebo si teprve začínáte nově vybavovat své pracovní prostory, budete velmi pravděpodobně brzy potřebovat manipulační techniku, která vám a vašim zaměstnancům usnadní práci. Jaké stroje a pomocníky si můžete pořídit a jak je správně vybrat, aby dobře...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku