Jak zatočit s plísní nohou?

Redakce dopopručuje

Jaká je nejlepší seznamka?

V dnešní době se online randění stává velmi běžným...

Houba parazit, která léčí

Housenice čínská je neobvyklá houba s dlouhou historií použití...

Posilovací lana: Nejen pro děti, ale i pro dospělé

Vzpomínáte na ty časy, kdy jste jako děti trávili...

Hodinky jako klíčový prvek vašeho stylového vzhledu

V době digitálních technologií, kdy čas můžeme zjistit prakticky...

Proč se vyplatí zvolit truhlářství namísto běžného obchodu s nábytkem?

Zařizujete atypický interiér? Nebo jednoduše toužíte po nábytku, který...

Plíseň nohou je zdravotní problém, s nímž se během života setká až 90 % české populace. Nejrizikovějším obdobím roku, kdy se můžete nakazit je léto. Potenciální infekce na vás číhá ve vlhkém prostředí s vysokou koncentrací lidí jako jsou koupaliště, ale také kryté bazény či wellness centra představují riziko. Nevíte, jaká preventivní opatření vás před nákazou ochrání? Či se už s plísní nohou potýkáte a chcete se jí efektivně zbavit? Máme pro vás zaručené tipy, jak s plísní nohou zatočit i jak se jí vyhnout.

Myslete na prevenci

Jelikož je léčba plísní nohou náročná a často i zdlouhavá, je lépe se nákaze vyhnout. Pokud dodržíte několik preventivních opatření, tak se vám to jistě podaří.

Samozřejmostí je pravidelná a důkladná hygiena. Při mytí nohou nezapomínejte na prostor mezi prsty. Nohy si vždy pečlivě osušte.

Vyhněte se nošení ponožek z neprodyšných materiálů, preferujte bavlněné ponožky. Také vaše obuv by měla být z prodyšných materiálů.

Nezapomínejte čistit nejen vnější, ale i vnitřní část své obuvi. Boty nechte vždy před dalším nošením vyvětrat, pro jistotu je ještě vystříkejte antibakteriálním sprejem.

Pokud jdete na koupaliště, společných sprch apod., nechoďte na boso. Mějte vždy pantofle nebo speciální boty do vody.

Příznaky mykózy

Mezi typické příznaky plísně nohou patří zarudnutí, podrážděná pokožka a svědění. Můžete se rovněž setkat s pocity pálení a napuchnutím chodidel. V takovém případě neváhejte navštívit lékaře.

Léčba plísně nohou není snadná, přesto se jí lze zbavit

Velmi nebezpečné je riziko postupného rozšíření mykózy na větší plochu chodidla a nehty. S léčbou proto začněte co nejdříve. Čím později plíseň nohou řešíte, tím déle její léčba trvá. V počáteční fázi onemocnění si můžete pomoci sami. Stačí z chodidel pečlivě odstranit zhrublou kůži, nohy umýt a důkladně osušit (včetně prostoru mezi prsty). Následně si v lékárně zakupte antimykotickou mast, kterou budete dle návodu výrobce aplikovat. Případně můžete vyzkoušet babské rady (např. potírat postižené místo kašičkou z jedlé sody a trochy vody, dopřát si solnou lázeň nohou). Velmi účinnou pomocí je také ocet, který umí zatočit jak s plísní nohou, tak s bradavicemi.

 

Svět Dnes na Facebooku
euro