Děsí vás blížící se zima a přemýšlíte, jak se o své auto postarat tak, aby vás v mrazivém počasí na cestách nezradilo? Dopřejte autu zaslouženou péči, připravte ho na zimu a nezapomeňte také na kontrolu technického stavu. Inspirujte se radami, které vám poradí, jak na údržbu auta tak, aby zimu přežilo bez problémů.

1) První a jednou z nejdůležitějších rad pro klidnou zimu vašeho auta, je jeho parkování. Pokud můžete, parkujte auto v garáži, hlavně přes noc, kdy teploty klesají nejvíce. Auto v garáži uchráníte před mrazem a sněhem, zbavíte se problémů se startováním a váš autoklíč s imobilizérem nebude mít problém auto pohodlně a rychle nastartovat. Pokud nemáte garáž, pořiďte si alespoň přístřešek nebo plachtu na auto.

2) Častým problémem bývá zamlžené auto, kdy musíte čekat, až se skla odmlží, abyste se mohli bezpečně vydat na cesty. Pokud pustíte větrák na přední sklo auta, tak se auto dříve odmlží a navíc se v něm nebude usazovat ani tolik prachu. Existují také přípravky proti zamlžování skel, ty se v zimě rozhodně vyplatí pořídit.

3) Co se týče cestování v zimě, tak největší nepříjemností může být tma, která je večer brzy a ráno dlouho. Je dobré seřídit si světla, nastavit tak, aby svítili kousek před vaše auto a osvítili vám tak co největší prostor před autem. Na světlomety můžete nanést také ochranný vosk, aby světla svítila opravdu kvalitně a silně.

4) Investujte také do náhradního klíče, kterým může být autoklíč s imobilizérem. Pokud si v zimě zabouchnete klíče od auta, věřte, že se do svého automobilu budete chtít dostat co nejrychleji a zámky v zimě vás můžou nepříjemně potrápit. Nebojte si k povinné výbavě pořídit i sprej na odmrazování zámků.

5) Spodní část auta, tedy podvozek nastříkejte ochrannou vrstvou, která ochrání vaše auto proti korozi, sněhu, dešti, ale také soli ze silnic a cest. Co se týče interiéru auta, tak vyměňte koberečky. Pořiďte si místo látkových raději gumové, které můžete rychle umýt, vylít z nich vodu a jednoduše vyčistit sníh.

6) Při problémech s technickým stavem auta, navštivte co nejdříve servis, aby vám v případě nutnosti zajistil opravu řídící jednotky nebo často využívanou opravu a seřízení tachometru. Neodkládejte problémy s autem na později a veškeré tyto situace řešte ihned.

7) Nebojte se auto na zimu namazat. Pořídit si můžete speciální tyčinku, kterou namažete těsnění dveří nebo také víko kufru. Ošetření těchto gum se vám hlavně v zimě opravdu vyplatí. Nejenže budete moct auto pohledně otvírat a tato místo nebudou přimrzat, ale navíc prodloužíte svému autu i životnost.

8) Snažte se autoklíč s imobilizérem udržovat v suchu a v čistotě, vyhýbejte se s klíčem vlhkosti, vodě i sněhu, jen tak auto vždy snadno odemknete. Kromě povinné výbavy byste pak v autě měli mít v zimě škrabku na okna, malé koště na ometení sněhu a také deku, kterou uvezete, a v kritických situacích vám může opravdu pomoct.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-klice-auto-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-klice-auto-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoDěsí vás blížící se zima a přemýšlíte, jak se o své auto postarat tak, aby vás v mrazivém počasí na cestách nezradilo? Dopřejte autu zaslouženou péči, připravte ho na zimu a nezapomeňte také na kontrolu technického stavu. Inspirujte se radami, které vám poradí, jak na údržbu auta tak, aby zimu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares