Zvažujete, že se zlepšíte v cizím jazyce? Zaujala vás angličtina, němčina, španělština nebo ruština? Je jedno jakou další řeč si vyberete, podstatné je si uvědomit, že samostudium nikdy nenahradí jazykové kurzy. Hned se dozvíte 3 důvody proč…

Naučit se mluvit a psát v jiném jazyce není snadné

Pro většinu lidí není jednoduché naučit se mluvit a psát v jiné cizí řeči. Ono je totiž zapotřebí naučit se např. v angličtině přemýšlet. Musí vám to v hlavě správně sepnout a myšlenkové procesy běžet stejně dobře jako u rodilého cizince. Někteří jedinci mají sice na jazyky talent, ale takových není mnoho. Pro obyčejné smrtelníky, kteří se s angličtinou nebo němčinou trápí řadu let, a pořád se řadí k věčným začátečníkům mám tři rady, proč je lepší třeba letní jazykový kurz.

1) Jazykové kurzy vás donutí k pravidelnému učení

Znáte to! Vrhnete se do učení cizího jazyka s vervou, ale po čase začne vaše snaha upadat. K cizí řeči si sedáte čím dál méně, až nakonec zjistíte, že jste se na to zase vykašlali. Když se přihlásíte na jazykový kurz, budete mít motivaci nezklamat nejen sebe, ale i okolí.

2) Zkušený lektor vám rozváže jazyk

Problémem českých škol je, že se cizí jazyky učí naprosto špatně. Alespoň ve valné většině. Klade se důraz na znalost slovíček a gramatiku, ale v hodině se vůbec nemluví. Přitom konverzace je při učení cizí řeči stěžejní.

3) Seznámíte se s novými lidmi

Ve více lidech se to lépe táhne. Obzvlášť, když máte stejný zájem – např. naučit se mluvit anglicky nebo německy. Budete se svými spolužáky konverzovat, a když najdete zajímavé téma, začnete novou řeč krásně rozvíjet. Když vás pak překvapí cizinec na ulici s dotazem na cestu, nebudete mít ostych zvládnout mluvení na veřejnosti v cizím jazyce.

Autor: Zuzana Klímová

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/samostudium-nikdy-nenahradí-jazykové-kurzy--1024x598.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/samostudium-nikdy-nenahradí-jazykové-kurzy--150x150.jpgPR-leadersVzděláníZvažujete, že se zlepšíte v cizím jazyce? Zaujala vás angličtina, němčina, španělština nebo ruština? Je jedno jakou další řeč si vyberete, podstatné je si uvědomit, že samostudium nikdy nenahradí jazykové kurzy. Hned se dozvíte 3 důvody proč… Naučit se mluvit a psát v jiném jazyce není snadné Pro většinu lidí není jednoduché naučit...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku