Pokud nejste příznivci dovolené v zahraničí nebo si chcete dopřát menší změnu, není nic jednoduššího, než si podívat po nějaké zajímavé destinaci v České republice. A jednou z nich je Český ráj. Už jen název napovídá, že se jedná o pohádkové místo, kde si dokonale odpočinete.

Kudy do Českého ráje?

Toto místo se nachází v Pojizeří, na severu Čech, asi 90 km severovýchodně od Prahy. Toto území proslulo díky vysoké koncentraci hradů, zámků i přírodních památek. Svůj název dostala tato krajina ve 2. polovině 19. století díky lázeňským turistům ze Sedmihorek a roku 1955 se Český ráj stal také nejstarší chráněnou krajinnou oblastí na našem území. Není se čemu divit, památek je tady opravdu mnoho a ani týdenní dovolená vám nebude stačit, abyste je všechny navštívili. Zabaví se zde téměř všichni lidé se širokým spektrem zájmů. Můžete si udělat výšlap do skal, věnovat se horolezectví či cyklistice, navštěvovat hrady a zámky nebo posedávat na malebných náměstích v útulné kavárně se šálkem kávy a zákuskem.

Památky, kam oko dohlédne

  • Trosky: Zřícenina Trosky tvoří přední dominantu Českého ráje. Nacházejí se na stejnojmenné hoře, která vznikla díky sopečnému původu. Trosky patří mezi nejnavštěvovanější památky naší republiky a skýtají návštěvníkům nezapomenutelný pohled do krajiny.
  • Kost: Další z majestátních hradů tvořících dominantu Českého ráje je Kost. Tento gotický hrad je v soukromém vlastnictví hraběcího rodu Kinský dal Borgo. Vystaven byl v 1. polovině 14. století a ročně láká turisty na několik prohlídkových okruhů i výhled do krajiny. Oblíbené jsou i procházky v zalesněném údolí Plakánek, které se táhne od úpatí hradu.
  • Hruboskalsko: Přírodní rezervace proslulá díky skalním městům a útvarům, kde si užijete přírodu a klidnou procházku. Na závěr můžete navštívit zámek Hrubá Skála nebo se v něm dokonce i ubytovat. K dalším významným oblastem Hruboskalska patří hrad Valdštejn.
  • Prachovské skály: Tato proslulá pískovcová oblast láká velké množství turistů i horolezců. Naleznete zde přírodní koupaliště Pelíšek, skalní hrad Pařez a mnoho dalších přírodních pokladů.
  • Sychrov: Tento novogotický zámek je považován za perlu, která vás doslova uchvátí. Sloužil jako rezidence pro francouzský rod Rohanů. Díky nim si můžete prohlédnout majestátní a bohatě zdobené pokoje nebo navštívit zámecký park, ve kterém budete obdivovat drobné stavby i botanické skvosty.

Královské ubytování

Pokud toužíte po romantické či nějak nevšední dovolené, zvolte ubytování na zámku. Mnoho z nich nabízí romantické pobyty v autentických pokojích s historickým vybavením. Nebo navštivte Dětenice a jejich středověkou krčmu, kde se nejen najíte jako vaši předci před stovkami let, ale v podobném duchu můžete strávit i noc. Ke krčmě je totiž připojeno i ubytování, ze kterého dýchá středověk na každém kroku. Dřevěné vyřezávané postele s nebesy pokryté kožešinami okouzlí nejednu romantickou duši, muži spíše ocení bohaté občerstvení. V Dětenicích se nachází i zámek, který můžete navštívit jen jako turisté a nechat na sebe působit historii v několika desítkách minut trvající prohlídce nebo si můžete dopřát opravdový luxus. Právě tento malý zámeček nabízí i ubytování ve dvou apartmánech – Zlatý a Stříbrný. Taková dovolená ale nepatří k nejlevnějším a víkendový pobyt se může poněkud prodražit, pokud si nechcete nic odříkat a toužíte po opravdovém pohodlí a troše toho luxusu. Nemusíte ale zoufat, půjčky bez potvrzení příjmu jsou skvělým pomocníkem, díky kterému si užijete dovolenou bez starostí. A abyste předešli nenadálým situacím, které vyžadují nečekané výdaje, zřiďte si před odjezdem kontokorent. Tento doplněk k vašemu běžnému účtu vám umožní čerpat finance i v případě, že nemáte potřebnou hotovost. Nebankovní půjčky bez registru ocení i studenti, senioři a matky na mateřské dovolené.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/český-ráj.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/český-ráj-150x150.jpgPR-leadersCestováníPokud nejste příznivci dovolené v zahraničí nebo si chcete dopřát menší změnu, není nic jednoduššího, než si podívat po nějaké zajímavé destinaci v České republice. A jednou z nich je Český ráj. Už jen název napovídá, že se jedná o pohádkové místo, kde si dokonale odpočinete. Kudy do Českého ráje? Toto...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku