V zimě bývá pro většinu z nás obtížné přinutit se k nějakému pravidelnému pohybu, dáváme spíš přednost povalování na gauči u televize. S příchodem jara nás proto pak mohou nepříjemně překvapit nějaké ty nadbytečné kilogramy, které se na naší postavě usídlily. Jak se jich zbavit? Zapomeňte na drastické diety a zhubněte zdravě, účinně a hlavně dlouhodobě.

Stanovte si, čeho chcete dosáhnout

Skvělou motivací, která vám nedovolí v úsilí polevit, je nastavit si reálné cíle. Ujasněte si, čeho chcete dosáhnout a za tím jděte, všechny výmluvy i strachy hoďte za hlavu. Pokud pevnou vůli postrádáte a máte obavy, že vaše počáteční odhodlání brzy pomine, nebuďte na to sami. Najděte si spolehlivého parťáka, který do toho půjde s vámi, platí totiž, že ve dvou se to lépe táhne. Přemluvte třeba kamaráda nebo kolegu v práci.

Nevzdávejte se

Bez pohybu to nepůjde, to je vám asi jasné. Protože by se měl stát pravidelnou součástí vašeho každodenního života, vyberte si cvičení, které vás bude bavit. Jestli jste dlouho nesportovali, je důležité, abyste nepřecenili své síly a schopnosti. Mohlo by vás to lehce odradit od dalšího úsilí. Na začátku proto investujte do fitness trenéra, který vám poradí, jak postupovat, na co se zaměřit, a ukáže, jak cvičit, abyste dosáhli vašeho vysněného cíle.

Najděte si to své

Pokud vás zrovna cvičení na posilovacích strojích nechytlo, nevadí. Pořád jsou tu ještě další možnosti, jak se dostat do formy a vyrýsovat svoje tělo. Řada fitness center nabízí nejrůznější sálové lekce, ze kterých si vybere opravdu každý. Už dávno se nejedná jenom o aerobic, pilates nebo spinning. Nechybí také další posilovací, protahovací a uvolňovací cvičební programy, ani velice intenzivní intervalové tréninky, typu HIIT, deep work nebo boot camp, které představují opravdovou výzvu. I když vás skoro sedřou z kůže a mnohdy si při nich sáhnete na úplné dno, můžete si být jisti, že přinesou kýžené ovoce. Tak, pusťte se do toho!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/gym-brno-mesto.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/gym-brno-mesto-150x150.jpginfo@press-media.czSportV zimě bývá pro většinu z nás obtížné přinutit se k nějakému pravidelnému pohybu, dáváme spíš přednost povalování na gauči u televize. S příchodem jara nás proto pak mohou nepříjemně překvapit nějaké ty nadbytečné kilogramy, které se na naší postavě usídlily. Jak se jich zbavit? Zapomeňte na drastické diety a zhubněte zdravě,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares