Pokud máte byt s balkónem a plánujete vlastní dům, tak se určitě neobejdete bez terasy. Terasa je ideálním místem k odpočinku, relaxaci, ale také k setkávání s přáteli. Inspirujte se dalšími výhodami, proč terasu prostě musíte mít!

1) Vlastní dům a možnost postavit si terasu potěší mnohé. V ideálně případě volte bungalov na klíč. Tento nízkopodlažní dům můžete mít postavený do pár měsíců a z obýváku tak můžete vyjít rovnou na terasu a do zahrady. Terasa skvěle propojí vaše bydlení s přírodou kolem domu.

2) Není nic lepšího než ráno vstát a vyběhnout bosky na terasu, kde si dopřejete ranní kávu. Na terase si můžete dát také ranní rozcvičku nebo jógínský Pozdrav slunci. Velkou výhodou terasy je její využití při grilování, při posezení s přáteli a také s rodinou. Nebojte se sem umístit gril či menší „venkovní“ kuchyňku.

3) Pokud rodinný dům teprve plánujete, tak do svého plánu zahrňte terasu i její zastřešení. Nejenže snížíte hluk z okolí a nepříjemný hmyz, ale také zde můžete sedět téměř za každého počasí. Navíc můžete pořídit pohodlnou sedací soupravu, která vám na zastřešené terase nezmokne.

4) Terasa je velkou výhodou, i pokud máte opravdu velkou rodinu. Pokud jste se rozhodli pro bydlení v bungalovu, tak se nebojte v obývací místnosti otevřít dveře na terasu dokořán a při rodinné sešlosti nebo třeba oslavě narozenin, tyto dva prostory spojte a využijte obě místa k posezení i programu.

5) Rozhodně vás bude bavit i zařizování terasy. Nebojte se na terasu umístit houpačku, proutěné houpací křeslo nebo třeba sklápěcí nábytek či nábytek z palet. Doplňte barevné polštáře, přehozy, deky a místo k relaxaci máte ihned připravené.

6) Na terase se budou skvěle vyjímat i rozkládací lehátka. Samozřejmě terasa nemusí být součástí jen bungalovu, ale můžete ji postavit i u dřevostavby na klíč. Zde dbejte na použití stejného materiálu a vzájemnému propojení vzhledu domu a terasy.

7) Napadlo vás někdy, že na terase můžete i cvičit? Nemusíte si zde zařizovat soukromé fitness, ale můžete za trámy upevnit TRX cvičební systém nebo přidat karimatky a deky a cvičit zde jógu, pilates nebo tai-či. Cvičení na čerstvém vzduchu vás bude bavit.

Využijte tento prostor dle svých představ, nebojte se využít terasu i prakticky, například k sušení prádla nebo umístění květin v hezkém počasí. Ale hlavně zde relaxujte, odpočívejte a užívejte si příjemný čas s rodinou a přáteli.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bungalov-gema-uvodni-2-1024x341.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bungalov-gema-uvodni-2-150x150.jpginfo@press-media.czTipyPokud máte byt s balkónem a plánujete vlastní dům, tak se určitě neobejdete bez terasy. Terasa je ideálním místem k odpočinku, relaxaci, ale také k setkávání s přáteli. Inspirujte se dalšími výhodami, proč terasu prostě musíte mít! 1) Vlastní dům a možnost postavit si terasu potěší mnohé. V ideálně případě volte bungalov na klíč. Tento...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku