Čeká vás výběr nové podlahy a nevíte, kterou v široké nabídce typů zvolit? V následujícím článku vám představíme lepené vinylové podlahy, které patří k jedněm z nejoblíbenějších podlahových krytin. Přiblížíme vám jejich výhody a nevýhody, a navíc vás seznámíme se třemi tipy, které udělají parádu v každém interiéru. Zakoupit je pak můžete například zde.

Výhody lepených vinylových podlah

Velkou předností vinylových podlah je skutečnost, že skvěle vedou teplo, takže jsou ideální v kombinaci s podlahovým vytápěním. Bez obav je můžete také umístit do vlhkých prostor, jako jsou koupelny. Další výhodou je bezesporu velké množství dekorů, jejich příznivá cena i vysoká odolnost.

worker installing new vinyl tile floor

Nevýhody lepených vinylových podlah

Pokud bychom chtěli najít nějakou nevýhodu, našli bychom asi jen jednu a tou je poměrně náročná instalace. Podlaha vyžaduje při pokládce naprosto rovný a vysušený podklad. Pokud tedy nemáte dostatek zkušeností, je lepší si přizvat na pomoc odborníka a počítat s vyšší cenou pokládky. Pro výběr podlaháře můžeme doporučit například web Český podlahář, kde můžete poptat podlaháře přímo ze svého okolí.

V rolích, nebo v dílcích?

Lepené vinylové podlahy jsou k dostání v rolích i v dílcích. Vinylové podlahy v rolích se celoplošně lepí a jsou doporučované do všech prostor větších než 20 m2. Vinylové dílce se prodávají ve formě čtverců nebo obdélníků a mají své využití ve všech místnostech v bytě nebo v domě, včetně koupelny a kuchyně. Jejich výhodou je možnost výměny poškozeného dílce.

Pokládka a údržba lepených vinylových podlah

Při pokládce podlahy je nutné postupovat podle předem daného postupu. První fází je příprava kvalitního podkladu, který musí být hladký a rovný. Následuje samotná montáž a dokončovací práce a v závěru je prostor na údržbu. Podlahu je vhodné nechat po pokládce alespoň na 24 hodin doschnout. Následná péče o podlahu spočívá v pravidelném vysávání a zametání a také vytírání vlhkým mopem.

Více o vinylových podlahách si můžete přečíst v blogu na tomto webu.

TIP 1: Podlaha Conceptline

Do kuchyně, koupelny, pokojů i komerčních prostor. Podlahy Conceptline, které kombinují vzhled přírodních materiálů a přednosti klasických vinylových podlah, nabízí díky své odolnosti široké množství využití. Jsou stálobarevné a odolné proti vlhkosti.

TIP 2: Podlaha Fatra Imperio

Mezi přednosti lepených vinylových podlah Fatra Imperio české značky Fatra patří dokonalá imitace vzhledu dřeva, rozměrová stálost, nízká tepelná roztažnost a vysoká odolnost. Tyto podlahy jsou navíc zdravotně nezávadné a odolné proti vlhkosti.

TIP 3: Podlaha Moduleo

Jednou z nejvyspělejších podlahových krytin z vinylu po stránce technologické i stylové je podlaha Moduleo® Select. Mezi její klady patří pevnost, odolnost proti vlhkosti a oděru i izolační schopnost.

Další 3 tipy na vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat: Do jakých dřevěných podlah a dveří se vám červotoč nepustí?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plancher.cz_OFF_3-tipy-na-kvalitní_01_uvod-1024x523.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plancher.cz_OFF_3-tipy-na-kvalitní_01_uvod-150x150.jpgPR-leadersBydleníČeká vás výběr nové podlahy a nevíte, kterou v široké nabídce typů zvolit? V následujícím článku vám představíme lepené vinylové podlahy, které patří k jedněm z nejoblíbenějších podlahových krytin. Přiblížíme vám jejich výhody a nevýhody, a navíc vás seznámíme se třemi tipy, které udělají parádu v každém interiéru. Zakoupit je pak můžete například zde. Výhody lepených vinylových podlah Velkou předností vinylových...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku