IMG_1437Léto přímo vybízí k  výletům a objevování nových míst. A zemí a měst. Často létáme či jezdíme daleko a ještě dál v touze objevit a pro sebe utrhnout trochu exotiky. Přitom zapomínáme, že krásná místa jsou často na dosah a není tedy nutné plánovat dlouhé cesty a šetřit velké peníze, abychom je mohli uskutečnit.

A tak nás v neděli napadlo, že v pondělí zajedeme do Vídně. Rakousko je kousek a všechny země, které s námi sousedí mají tolik, co nabídnout. Vídeň je v mnohém podobná naší Praze, historické památky jsou pěkně pohromadě v jejím centru. Které stojí za podívanou, pokud máte pouhý den nebo jen jeho část? V současné době je trochu škoda, že velká část památek, které skutečně stojí za návštěvu a fotografii na památku, jsou zahalené plachtou či obestavěné lešením. Ale co na plat, i památky potřebují údržbu, aby je mohly obdivovat i další generace. Pokud máte omezený čas, doporučuji zajet metrem na stanici Rathaus, zde navštívit radnici a vyzvednout si zdarma mapu Vídně, pokud jí nemáte už z domova. Na IMG_1439mapě jsou vyznačené turisticky zajímavá místa a vzhledem k tomu, že jsou skutečně blízko sebe v samém centru, můžete je postupně obcházet. Než se pustíte do obhlídky města, můžete navštívit přímo za novogotickou radnicí letní filmový festival (koná se každé léto v červenci a v srpnu a je zde velké množství stánků a na velkém plátně se promítají filmy, jak jsme u nás zvyklí z letních kin. Pak už se vydejte obdivovat budovu místní univerzity a parlamentu. Projděte si Příkopy, které nápadně připomínají pražskou ulici Na Příkopě, morový sloup Nejsvětější Trojice je sice právě ve spodní části obestavěn plotem, ale i tak stojí za vidění. Pokud prahnete po nákupech, Příkopy a jejich okolí je plné obchodů všech známých značek. Dóm sv. Štěpána se také z části opravuje, ale i tak si ho nesmíte nechat ujít, cestou odtud ke Státní opeře si určitě zajděte na kávu a pravý Sacher dort do hotelu SacherIMG_1443. Vyjde vás na 6,5 EUR a zažít tu atmosféru rozhodně stojí za to. Máte-li chuť na další místní klasiku – řízek, pak si připravte 12,5 až 20EUR.

Cestování do centra města se rozhodně nevyplatí, zaparkovat zde není vůbec snadné a mohlo by se vám skutečně prodražit a ještě přijdete o nervy při čekání v zácpě a hledání parkoviště. Lepší je zaparkovat na okraji Vídně na některém z P+R parkovišti u některé ze stanic metra, kde parkovné na celý den stojí 3,40EUR. Odtud pak za 2,10EUR můžete pohodlně za cca 10 minut dojet metrem do centra města.

IMG_1451

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_1425-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/IMG_1425-150x150.jpgPR-leadersCestováníZprávyLivingHome,Svět DnesLéto přímo vybízí k  výletům a objevování nových míst. A zemí a měst. Často létáme či jezdíme daleko a ještě dál v touze objevit a pro sebe utrhnout trochu exotiky. Přitom zapomínáme, že krásná místa jsou často na dosah a není tedy nutné plánovat dlouhé cesty a šetřit velké...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku