Vitamíny a minerály jsou důležité pro správnou funkci našeho organismu. Velké množství z nich doplníte správnou životosprávou a zdravým životním stylem. Vyzkoušejte však i doplňky stravy a zajímejte se, proč doplnit omega-3 mastné kyseliny.

1) Nejen sportovní výživa

Omega-3 mastné kyseliny patří mezi jedny z nejcennějších doplňků pro správné fungování těla. Možná je znáte ze sportovní výživy, kdy se podílí nejen na podpoře celého pohybového aparátu, ale zároveň slouží k rychlejšímu a efektivnějšímu budování svalů. Omega-3 mastné kyseliny navíc podporují správnou funkci zdravého kardiovaskulárního systému.

2) Doporučená denní dávka

V některých případech se o těchto nenasycených mastných kyselinách mluví také jako o esenciálních mastných kyselinách. Naše tělo si je neumí vytvořit, a proto je nutné doplňovat je správnou stravou anebo zmíněnými vhodnými doplňky stravy. Denní dávka by měla být alespoň 250 mg EPA a 250 mg DHA. Pokud chcete zvýšit účinnost omega-3 kombinujte je s vitamíny skupiny B.

3) Potraviny bohaté na omega-3

Hlavním zdrojem omega-3 je rybí tuk. Pokud byste chtěli svou denní dávku omega-3 znásobit, vyberte si i další potraviny, které jsou právě na tyto mastné kyseliny bohaté. Mezi takové patří například lněná semínka, lněný olej, ale také konopná a chia semínka. Množství omega-3 najdete i v řepkovém oleji nebo vlašských ořeších.  

4) Zdravotní benefity

Mezi další výhody, proč doplnit potřebné vitamíny a minerály patří podpora zdravého srdce, posílení zraku a v neposlední řadě i správná funkce mozku, ať už se jedná o myšlení, učení, koncentraci nebo paměť. Doporučená denní dávka omega-3 navíc pomáhá udržovat normální krevní tlak. Doplňky stravy s obsahem omega-3 mastných kyselin se hodí nejen pro dospělé a seniory, ale doporučují se také těhotným a kojícím, ať už pro správný vývoj plodu anebo tvorbu mateřského mléka.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/about-3530488_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/about-3530488_960_720-150x150.jpgsvet zenyZdravídoplňky stravy,vitamíny,zdravíVitamíny a minerály jsou důležité pro správnou funkci našeho organismu. Velké množství z nich doplníte správnou životosprávou a zdravým životním stylem. Vyzkoušejte však i doplňky stravy a zajímejte se, proč doplnit omega-3 mastné kyseliny. 1) Nejen sportovní výživa Omega-3 mastné kyseliny patří mezi jedny z nejcennějších doplňků pro správné fungování těla. Možná je...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku