Zabouchnuté klíče v autě je jedna z nejotravnějších situací, do které se můžete dostat, zejména pokud zrovna někam spěcháte nebo nemáte přístup k náhradnímu klíči. Jestliže v autě zrovna nemáte zamknutou svou milovanou čivavu Poppy, a není tedy třeba do auta vniknou násilně, máte pár možností, jak se do auta dostat.

Odemknutí auta bez klíče

I u aut s dálkovým ovládáním centrálního zamykání se vám může stát, že si klíče v autě zabouchnete. Pokud necháte své auto odemčené, může se po čase samo zamknout. Je také možné, že jednoduše ztratíte klíče od auta při pochůzkách a uvíznete tak v centru města bez náhradního klíče.

Některá novější auta nabízejí možnost odemčení přes mobilní aplikaci nebo po zavolání na infolinku, kde vám jsou schopni auto otevřít na dálku. Pokud takovou možnost nemáte, zavolejte odborníkům, kteří dokážou auto otevřít i bez klíče. Tato asistenční služba většinou funguje 24 hodin denně, takže by vám měli být schopni pomoct v jakoukoliv hodinu.

Pokud to není skutečně nezbytně nutné, nepokoušejte se do auta vniknout sami. Můžete si auto zbytečně poškodit a zaplatíte pak za opravu daleko více, než kdybyste se obrátili na zámečníka.

Pokud navíc máte na autě zabezpečení v podobě autoalarmu, snažit se do auta dostat z vás může snadno udělat v očích kolemjdoucích zloděje.

Pokud jste klíče úplně ztratili a budete muset použít náhradní z domova, ujistěte se, že je uvnitř imobilizér, pokud jej používáte. Imobilizér je zařízení, které zabrání nastartování motoru, pokud není použit správný klíč se specifickým kódem.

Jestliže se vám tato nepříjemná situace stane, nepanikařte a pokud to není nezbytně nutné, nesnažte se do auta dostat násilím. Zavolejte si spolehlivého zámečníka nebo asistenční službu, která vám pomůže dostat se do auta s minimální škodou.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/key-791390_960_720.webphttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/key-791390_960_720-150x150.webpsvet zenyAuto-motoauto,autoklíče,imobilizér,klíče od auta,zabouchnuté klíče v autěZabouchnuté klíče v autě je jedna z nejotravnějších situací, do které se můžete dostat, zejména pokud zrovna někam spěcháte nebo nemáte přístup k náhradnímu klíči. Jestliže v autě zrovna nemáte zamknutou svou milovanou čivavu Poppy, a není tedy třeba do auta vniknou násilně, máte pár možností, jak se do...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku