Boj proti hlodavcům ve sklepě nebo na zahradě není jednoduchý. Zvláště v zimě, kdy mají venku méně potravy, se stahují do domů, hospodářských stavení a k chovatelům, projevují až neuvěřitelnou bystrost a vynalézavost. Třeba takoví potkaní ochutnavači už zhatili plán nejednoho zapáleného hubitele. I na ně lze však vyzrát díky šikovné strategii!

Návnada, která zachutná jen hlodavcům

V poslední době si doma nevystačíte s obyčejnými nástrahami, nejsou aromatické, nevoní a hlodavci je příliš nemají v oblibě. Mezi prostředky na boj se škůdci získaly popularitu aromatické, chutné a stále čerstvé univerzální gely. Prodávají se buď v kartuši jako je silikon s aplikátorem nebo jako samoobslužné sáčky, lákající hlodavce k sežrání. Zejména se sáčky se velmi dobře manipuluje – nikde se nelepí, zůstanou na určeném místě a nedochází k zavlečení na jiné místo, jako třeba u granulí, které se snadno rozkutálí.

Stačí je umístit na vhodné místo a kontrolovat jednou za 3 až 5 dnů, zda je hlodavci sežrali. Pokud ano, doporučuje se doplnit na dané místo opět sáčky. Svým složením, vzhledem i chutí lákají právě hlodavce, pokud by se k nim však dostalo větší zvíře jako pes nebo kočka, nijak by mu neublížily.

Při hubení škůdců musíte být chytřejší než oni

Otrávené pasti nejsou na našich zahradách ničím novým, proto si hlodavci vyvinuli při jejich odhalování rafinovanou strategii – nejprve nechají ochutnat některého z nízko postavených členů skupiny, a pokud tento jedinec nejeví během několika následujících hodin žádné příznaky obtíží, nakrmí se bez obav ostatní.

Ideální jsou proto monitorovací pasti, novinka na našem trhu, vyráběná u nás již třetím rokem, které účinkují postupně až po 3-5 dnech. Tyto pasti nejsou primárně jedovaté, ale fungují, na principu mimořádně vysokého obsahu energie (jako několik energetických nápojů najednou), který se postupně v těle hlodavce hromadí, až způsobí zástavu srdce.  I to je důvod, proč velkým zvířatům tyto návnady neublíží, jde totiž vždy o množství, které jedinec sní.

A jak si poradit s dalšími obtížnými zvířaty, například kunami? Vyzkoušet můžete pachové odpuzovače, které ochrání například vaše auto, kde tak rádi řádí nebo přímo speciálně navržené monitorovací pasti s příchutěmi. Věděli jste například, že taková kuna se může doslova utlouct po rybách? Více zajímavých tipů na prostředky pro hubení škůdců najdete v e-shopu Stoppest.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-krysa-1024x786.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-krysa-150x150.jpginfo@press-media.czZahradaBoj proti hlodavcům ve sklepě nebo na zahradě není jednoduchý. Zvláště v zimě, kdy mají venku méně potravy, se stahují do domů, hospodářských stavení a k chovatelům, projevují až neuvěřitelnou bystrost a vynalézavost. Třeba takoví potkaní ochutnavači už zhatili plán nejednoho zapáleného hubitele. I na ně lze však vyzrát díky...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku