Chytrý telefon je dnes pro mnoho lidí běžnou součástí života, bez níž se jednoduše nelze obejít. Pokud z nějakého důvodu přestane fungovat, bývá potřeba co nejrychleji pořídit nový. Vzhledem k tomu, co všechno smartphony umí, se může jednat o poměrně nákladnou záležitost, a tak se hodí znát pár tipů, které při nákupu pomohou ušetřit. Jak na to, aby koupě nového telefonu příliš nezatížila rodinný rozpočet?

Trh s mobilní telefony je v současnosti obrovský. K sehnání jsou jak našlapané přístroje nabízející velké množství funkcí, tak levné dotykové mobily do 1 000 Kč. Druhý případ je však spíše výjimkou. Obecně navíc platí, že pokud člověk chce, aby mu smartphone nějakou dobu vydržel a správně fungoval, musí si trochu připlatit.

K nákupu nového smartphonu mohou vést různé důvody, například to, že ten starý je příliš pomalý. V takovém případě se hodí vědět, jak vyčistit paměť telefonu. Výkonnost se po vyčištění mnohdy vrátí do normálu a koupi nového přístroje je tak možné odložit.

Nyní je již načase představit tipy, díky kterým lze pořídit nový telefon s výraznou finanční úsporou.

1. Vyvarovat se nákupu nejnovějšího modelu

Zřejmě nejjednodušším způsobem, jak za nový mobil ušetřit, je vyhnout se koupi modelu, který byl zrovna uveden na trh. Vždy po představení nejnovější řady jsou k dispozici přístroje předchozí generace, jejichž cena je mnohem příznivější.

2. Sjednat výhodný tarif

Sjednání co možná nejlevnějšího datového tarifu je dalším způsobem, jak snížit výdaje za telefon. Nejlevnější datové tarify však nabízejí pouze určitý objem dat, chce-li člověk neomezená data, musí zvolit neomezený tarif. Ten bývá o něco dražší, stále je však možné získat neomezený tarif za velmi dobrou cenu.

3. Nepřiplácet za zbytečné funkce

Výrobci smartphonů neustále přicházejí s novými zajímavými a užitečnými funkcemi, které zvyšují cenu přístroje. Pravdou však je, že je většina lidí nakonec stejně nevyužívá. Proto je nutné při nákupu zvážit, za co ještě stojí za to zaplatit, a za co nikoliv.

4. Prodat starý telefon

Pokud je stávající telefon stále funkční, nabízí se jeho prodej. I starší modely mohou mít poměrně vysokou hodnotu a peníze z prodeje lze pak jednoduše použít na nákup nového přístroje.

5. Prohledat e-shopy

Internetové obchody s elektronikou čas od času pořádají výprodeje nebo nabízejí různé nárazové slevy. Vyplatí se proto do různých e-shopů nahlédnout a zjistit, zda v nich náhodou není možné objednat vybraný model výhodněji.

6. Koupit repasovaný telefon

Pojem repasovaný značí, že byl telefon sice již používán, nicméně před dalším prodejem byl důkladně zkontrolovaný a případně opravený odborníky. Obecně jsou ceny repasovaných telefonů mnohem nižší, pokud chce tedy člověk ušetřit, může jít o jednu z cest.

7. Používat bezplatné verze aplikací

Platit za mobilní aplikace určitě není nutné. Existuje obrovské množství mobilních aplikací zdarma, které jsou stejně či téměř stejně kvalitní jako jejich zpoplatněné alternativy. Platit pravidelné poplatky se vyplatí skutečně jen u aplikací, které člověk využívá pravidelně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/69bc5c9c-5920-11ed-8861-de1894eb480d.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/69bc5c9c-5920-11ed-8861-de1894eb480d-150x150.jpginfo@press-media.czTipyChytrý telefon je dnes pro mnoho lidí běžnou součástí života, bez níž se jednoduše nelze obejít. Pokud z nějakého důvodu přestane fungovat, bývá potřeba co nejrychleji pořídit nový. Vzhledem k tomu, co všechno smartphony umí, se může jednat o poměrně nákladnou záležitost, a tak se hodí znát pár tipů,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku