Zažil to někdy asi každý? Pocit, že je mu pleť malá, je napjatá, svědí a je přecitlivělá. Okamžitě nás napadne, že je suchá a sáhneme po nějakém krému. Je to ale správné řešení?

Stav pleti není její typ

Abychom se zorientovali v tom, co naše pleť potřebuje, musíme znát její typ a stav. Typ pleti je takový, se kterým se narodíme a je neměnný, pleť může být třeba mastná, citlivá nebo suchá. Stav pleti oproti tomu je aktuální stav a může se měnit v závislosti na počasí, hormonech, akné, momentálním podráždění a dalších faktorech. Někdy může mít typ i stav pleti stejné projevy, napjatost, svědění, zašedlý vzhled, přesto se ale potřeby liší. Suchá pleť je typ pleti a dehydratovaná pleť, její aktuální stav. Samozřejmě i suchá pleť může být dehydratovaná. Pokud si nevíme rady, nebo se ztrácíme v tom, jaký typ pleti máme a co aktuálně potřebuje, pomoci může analýza pleti. Ta pomáhá poznat specifické potřeby naší pokožky a vybrat tak správně zacílenou péči a kosmetické přípravky.

Lipidy nebo voda

Každý typ pleti má jiné požadavky a potřeby a podle nich bychom měli vybírat také přípravky k péči o pleť. Mastná pleť tak bude vyžadovat naprosto odlišné zacházení než pleť suchá. Té chybí lipidy, proto v pravidelné péči vyžaduje krémy s obsahem oleje, a to především teď na podzim a v zimě. Problémy, jako jsou svědění, šupinky suché kůže a zašedlý vzhled se mohou objevovat nejen na pokožce obličeje, ale také po celém těle. Péče o suchou pleť proto vyžaduje produkty, které mají základ z oleje nebo krému, zatímco dehydratovaná pleť potřebuje dodat především vodu. Dehydrataci způsobují vnější vlivy, make-up, počasí nebo také naše strava. Pleť v obranné reakci vytváří více mastnoty, což ale vede ke vzniku podráždění nebo zanícení. Mylně ji tak můžeme vyhodnotit pleť jako mastnou a používat naprosto nevhodné přípravky.

Poznat potřeby své pleti se nám opravdu vyplatí, především na jejím vzhledu i tom, jak se cítíme. Správná péče o pleť zanechá pokožku jemnou, hebkou a zářivou na první pohled.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/shaman-2837843_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/shaman-2837843_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipyŽenykosmetika,péče o pleť,ženaZažil to někdy asi každý? Pocit, že je mu pleť malá, je napjatá, svědí a je přecitlivělá. Okamžitě nás napadne, že je suchá a sáhneme po nějakém krému. Je to ale správné řešení? Stav pleti není její typ Abychom se zorientovali v tom, co naše pleť potřebuje, musíme znát její typ...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku