Zůstává bez debat, že pes byl stvořen k trávení syrové potravy. Když někdo řekne, že „barfuje“, je hned každému chovateli psa jasné, že krmí psa syrovou potravou. Jenže je stále mnoho pejskařů, kteří si pod pojmem „barfování“ představují krmení psa jen masem. Takové krmení však může psovi nenávratně poškodit zdraví vinou nevyváženého obsahu důležitých živin, které se v mase buď vůbec nevyskytují, nebo jich tam je naopak příliš mnoho. Pro příklad uveďme nevyvážené množství vápníku a fosforu.

Co dělat, aby byla potrava psa vyvážená

Začínáte-li s krmením syrovou potravou, měli byste se poradit s odborníkem a něco si o psech „načíst“. Skutečně vyvážená potrava pro psa by měla obsahovat správný poměr živin především živočišného původu. Na jejich trávení je pes uzpůsoben nejlépe. Dostatek živočišných proteinů i tuků z kvalitního masa, spolu s fosforem i vápníkem, by měl být základem tzv. B.A.R.Fu (z anglického „Bone And Raw Food“, tj. kosti a syrová potrava).

Maso by nemělo být v potravě psa jedinou složkou

Maso a kosti by měly tvořit základ potravy psa. Tyto složky by ve správném poměru měly být vyváženy uhlohydráty, vitamíny rozpustnými ve vodě i v tucích, prebiotiky, probiotiky k podpoře imunity, vlákninou, stopovými prvky i oleji lisovanými za studena. Že se vám z toho všeho točí hlava? Říkáte si – co s tím, kde tohle všechno budu shánět, a v jakém poměru to pak mám mixovat…?

Nová příloha k syrovému masu od Yoggies řeší vše za vás

V české rodinné firmě Yoggies zabývající se zdravými krmivy bez konzervantů vznikla novinka pod názvem „BARF PLUS“. Už podle názvu je patrné, že se jedná o novou a zcela univerzální přílohu k B.A.R.Fu. Konečně někdo zbavuje majitele psů mnoha starostí a řeší řadu otázek spojených s přílohami!

Příloha k B.A.R.Fu je lisovaná za studena při teplotách do 38°C. Díky tomu si uchovává přírodní vitamíny, minerály i další pro psy tak důležité živiny, a to ve zcela přirozené a nezměněné formě. Tato příloha se stala jistotou, že k syrovému masu postačí přidat BARF PLUS, a pes dostane skutečně vyvážený, pestrý a plnohodnotný B.A.R.F

www.yoggies.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/4kg-barf-priloha-k-syrovemu-masu-lisovana-za-studena-yoggies.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/4kg-barf-priloha-k-syrovemu-masu-lisovana-za-studena-yoggies-150x150.jpgPR-leadersTipyZůstává bez debat, že pes byl stvořen k trávení syrové potravy. Když někdo řekne, že „barfuje“, je hned každému chovateli psa jasné, že krmí psa syrovou potravou. Jenže je stále mnoho pejskařů, kteří si pod pojmem „barfování“ představují krmení psa jen masem. Takové krmení však může psovi nenávratně poškodit zdraví...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku