Grilovací sezóna už začala, většina z nás má na zahrádkách již vše zasazeno a teď už nás čekají jen příjemné teplé večery, které se nejlépe užívají s přáteli nebo rodinou na venkovní terase či zahradním posezení s krbem. Už máte i vy toto své místo?

1) Ať už máte terasu u domu nebo posezení přímo na zahradě, tak je nejvyšší čas oprášit zahradní nábytek, zkontrolovat, zda nepotřebuje opravit, natřít nebo zcela vyměnit. Poté si začněte budovat svou oázu klidu. Tento útulný koutek může sloužit také pro čtení nebo povídání s kamarádkou u kávy.

2) Základem posezení na zahradě nebo na terase je pohodlí. Nábytek k sezení by měl být pohodlný, ať už jej koupíte nebo třeba sestavíte z palet. Můžete přidat také matrace, které stačí obšít pěknou látkou. Nemusíte se bát ani závěsných houpacích síní a křesel, děti ocení houpačky na stromech.

3) Díky krbu můžete na zahradě sedět i delší dobu do noci. Nejenže oheň odláká komáry a nepříjemný hmyz, ale také vás zahřeje. Mějte vždy po ruce dostatek briket, které dlouhou žhnou a sálají teplo i několik hodin.

4) Pro chladnější večery mějte k dispozici také dostatek dek a přikrývek a stejně tak podsedáků a polštářků. Výborně poslouží i pletený pléd. Není nadto užít si romantiku na terase pod nočním nebem.

5) Zajímavým tipem pro romantickou a zároveň tajuplnou atmosféru jsou světelné řetězy. Zavěste je na dřevěnou nebo kovovou pergolu, omotejte jimi na zahradě strom, na kterém máte houpací síť nebo je klidně rozložte na zahradní stůl, popřípadě omotejte na zahradní houpačku.

6) Nebojte se barev a ozdobte si trámy na terase, natřete je na vaše oblíbené barvy, stejně tak můžete ozdobit barevně i stromy, popřípadě zahradní chatku. Nebojte se zkoušet nové věci a dejte průchod své fantazii. Zdobení zahrady můžete pojmout také jako hru a zapojit do ní i děti.

7) Posezení s krbem má několik výhod, nejenže vás oheň v krbu zahřeje, ale můžete jej využít také k přípravě pokrmů. V krbu můžete grilovat i udit. Je na vás zda zvolíte grilování na obyčejném dřevě, které ale velmi brzy shoří a musíte neustále přikládat nebo zvolíte raději kvalitní dřevěné brikety, díky kterým bude grilováním jednodušší a komfortnější.

8) Výhodou dřevěných briket je také to, že neslouží jen na grilování, ale můžete s nimi jednoduše a rychle topit. Můžete je tak použít v rodinném domě, stejně jako v zahradní chatě. Využijte jejich výhřevnost a jednoduché použití. Nezapomínejte, že se jedná o ekologické palivo, kterým šetříte životní prostředí.

 

Inspirujte se nápady, jak svou zahradu oživit a užijte si u krbu spoustu příjemných chvil s přáteli, rodinou i v soukromí s partnerem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ohen.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ohen-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníGrilovací sezóna už začala, většina z nás má na zahrádkách již vše zasazeno a teď už nás čekají jen příjemné teplé večery, které se nejlépe užívají s přáteli nebo rodinou na venkovní terase či zahradním posezení s krbem. Už máte i vy toto své místo? 1) Ať už máte terasu u domu nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares