Arabština. Nejrozšířenější jazyk semitské větve v rámci africko-asijské (semito-hamitské) jazykové rodiny. Nejvyšší forma tohoto jazyka je taky jedním z úředních jazyků OSN.

Podle odhadů označují arabštinu za svůj mateřský jazyk více než 320 milionů lidí, dalších 60 milionů užívá arabštinu jako svůj druhý jazyk.

Spisovná arabština je založena na arabštině klasické, tedy na jazyku Koránu a je odlišná od mluvených regionálních variant.

Inu, tolik k představení arabštiny. Proč o ní dnes budeme mluvit? V první řadě proto, že jsme Jazyková škola PELICAN a jazyky nás zkrátka zajímají. A v neposlední řadě taky proto, že popularita tohoto jazyka narůstá – a přibývající počet studentů arabistů v našich kurzech neustále přibývá.

O jaký se jedná jazyk a co je jeho největší svízel? Pojďme se dnes spolu arabštině podívat na zoubek!

Velká svízel arabštiny – dialekty

Ač je arabština velmi lákavým jazykem a její um je ohromující, dle výzkumu odvážných studentů, kteří se pro studium arabštiny v naší škole PELICAN rozhodli, má arabština jednu velkou nevýhodu.

A to jsou právě dialekty. Napočítat jich můžeme tolik, kolik je arabských zemí. Těmi nejznámějšími jsou dialekt Egyptský a Syrský, které mají taky nejblíže právě spisovné arabštině. Nicméně, dialekty se od sebe mohou lišit různě – někdy pouze výslovností, jindy třeba i celou gramatickou strukturou.

A jestliže si studenti, kteří navštěvují kurzy arabštiny myslí, že si se spisovnou arabštinou vystačí ve všech arabsky mluvících zemích, máme pro ně nemilou zprávu. Spisovná arabština je sice jednotná pro celý arabský svět, většinou je však těžké se s ní dorozumět.

Ať už z důvodu toho, že jsou rozdíly mezi touto formou a dialekty skutečně velké, zároveň je taky skutečností to, že ne každý arab je schopen spisovnou řečí sám hovořit.

Kde se arabsky hovoří?

Arabsky mluví celé území Arabského poloostrova – Libanon, Sýrie, Jordánsko, Irák, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Omán, Jemen, Kuvajt, Bahrajn; pak také severní část afrického kontinentu – například Egypt, Súdán, Libye, Tunisko, Alžírsko, Maroko a další země. Poznej krásu arabských zemí a přihlas si kurz arabštiny ještě letos!

Cílem dnešního článku rozhodně nebylo od studia arabštiny studenty odradit, právě naopak! Kdo se do arabštiny pustí, je skutečný pašák. Rozhodně se nejedná o nenaučitelný jazyk – čehož jsou studenti arabštiny na naší škole PELICAN důkazem.

Zájem o arabský jazyk je navíc dle našich statistik na vzestupu a popularita jazyka stále stoupá – vždyť jen na naší škole studentů arabistů neustále přibývá. Vždyť, kdo by nechtěl umět mluvit čtvrtým nejpoužívanějším jazykem světa, jehož význam navíc neustále stoupá! Tak, hodně štěstí a třeba v našem kurzu na viděnou!

Tvůj PELICAN

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1-1-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1-1-1-150x150.jpgPR-leadersVzděláníArabština. Nejrozšířenější jazyk semitské větve v rámci africko-asijské (semito-hamitské) jazykové rodiny. Nejvyšší forma tohoto jazyka je taky jedním z úředních jazyků OSN. Podle odhadů označují arabštinu za svůj mateřský jazyk více než 320 milionů lidí, dalších 60 milionů užívá arabštinu jako svůj druhý jazyk. Spisovná arabština je založena na arabštině klasické, tedy na jazyku...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku