Zatímco některé děti zvířata milují, jiné se jich bojí. Mezi prvním až třetím rokem života dochází u mnoha dětí k rozvinutí fobie ze zvířat – někdy v menším a jindy ve větším rozsahu. Pokud máte doma dítko, které je s každým zvířátkem kamarád – buďte rádi. V opačném případě máte-li dítě bázlivé, které se zvířat děsí a straní se jich, pak jste tady správně. Nedovolte, aby strach vašeho drobečka dospěl do fáze, kdy bude při každé příležitosti spojené se zvířetem propadat nekontrolovatelné panice. Pojďme si říci, jak pomoci dítěti překonat strach ze zvířat.

Rada první: umožněte dítku styk se zvířaty

Pokud chcete u své ratolesti překonat strach ze zvířat, umožněte mu, aby se s nimi stýkalo co možná nejčastěji. Buďte mu vždy oporou a pomozte mu se strachu zbavit. Čím více se bude se zvířátky vídat, tím rychleji pochopí, že nejsou tak hrozivá a tím snadněji z nich přestane mít fobii.

Rada druhá: ukažte, že strach je zbytečný

Děti velice často kopírují naše chování a postoje. Pokud ratolesti ukážete, že máte z nějakého zvířete strach, pak se nemůžete divit, že k nim nezačne chovat přátelský vztah. Snažte se proto jít příkladem a dítěti tak ukázat, že strach není na místě a je tak úplně zbytečný.

Rada třetí: pořiďte si domácího mazlíčka

Ačkoli to možná zní podivně, většina dětí po kontaktu se zvířaty touží a to i ta dítka, která se jich bojí. Jedním ze způsobů, jak zbavit dítě strachu, je pořízení domácího mazlíčka. Výběr opravdu pečlivě zvažte a nového člena rodiny pořizujte s rozvahou a rozumem.

Rada čtvrtá: nepřehánějte to se starostlivostí

Pokud má vaše dítě ze zvířat strach, rozhodně mu nepomůžete tím, že budete jeho strach podporovat přehnanou starostlivostí. Doporučujeme nevěnovat projevům strachu mnoho pozornosti a zároveň dítě do kontaktu se zvířátkem nenuťte.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Jak-u-dítěte-překonat-strach-ze-zvířat-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Jak-u-dítěte-překonat-strach-ze-zvířat-titulka-150x150.jpgPR-leadersRodina a vztahyZdravíZatímco některé děti zvířata milují, jiné se jich bojí. Mezi prvním až třetím rokem života dochází u mnoha dětí k rozvinutí fobie ze zvířat – někdy v menším a jindy ve větším rozsahu. Pokud máte doma dítko, které je s každým zvířátkem kamarád – buďte rádi. V opačném případě máte-li dítě bázlivé, které...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares