Již několik let jsme s mužem přemýšleli o tom, jaké by to bylo bydlet v novém domě. Jako valná většina lidí v ČR jsme byli odkázání na nemoderní bytovou jednotku a stali se tak otroky nájemného, které bylo měsíc, co měsíc vyšší. Po deseti letech v našem původním bytě, jsme si ale rezolutně řekli, že je ten správný čas na bydlení v novém. A tak jsme sebrali všechny své úspory a běželi si rychle do banky pro hypoteční úvěr. Ptáte se, jak jsme na tom dnes? Máme útulný malý domeček se zahradou, po které nám pobíhají dva ušatí mazlíčci, a jsme tam nesmírně spokojení.

Byt jsme vyměnili za dům a cítíme se konečně svobodní

Byt, ve kterém jsme bydleli, nebyl sice až zase tak otřesný, ovšem byl malý, nemohli jsme v něm nic instalovat bez svolení majitele a navíc, hluční sousedé nám v posledních letech doslova pili krev a to každý den. Cítili jsme se v našem původním bydlení jako takoví malí otroci, kteří se musejí podřizovat nájemci a to za každých okolností. Jsem velmi ráda, že jsme s mužem našli odvahu na to, něco v našich životech změnit. Nyní, když bydlíme v novém, jsme konečně šťastní, jelikož a protože jsme absolutními pány svého majetku.

Dům se zahrádkou byl můj dětský sen

Mít dům s útulnou zahrádkou, na které si budu pěstovat kromě okrasných květin také mé milované bylinky, byl můj malý sen již od dětství. Bohužel nám ale okolnosti příliš nehrály do karet a tak jsme museli se stavbou vlastního bydlení pár let počkat. A řekla bych, že se čekání opravdu vyplatilo. Dnes si totiž svého nového a moderního domku vážím mnohem více, než bych si ho vážila v případě, kdybychom stavěli hned po svatbě v našich dvaceti letech. Dá se říci, že jsme potřebovali laicky řečeno uzrát na to, abychom si mohli pořídit takovéto příjemné bydlení pro naši celou rodinu. A jak se také říká, lepší teď než nikdy.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/venkoský-styl.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/venkoský-styl-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníJiž několik let jsme s mužem přemýšleli o tom, jaké by to bylo bydlet v novém domě. Jako valná většina lidí v ČR jsme byli odkázání na nemoderní bytovou jednotku a stali se tak otroky nájemného, které bylo měsíc, co měsíc vyšší. Po deseti letech v našem původním bytě, jsme si ale rezolutně...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares