Je tomu přesně rok, co jsme se společně s mužem a malým synem nastěhovali do našeho nově postaveného rodinného domu, který nás stál spoustu nervů a odříkání. Zpočátku jsme totiž naprosto vůbec nevěděli, jakým způsobem se k samotné výstavbě postavit a to až do chvíle, kdy jsme narazili na společnost, která se zabývá izolováním domů a to pomocí takzvané foukané izolace, o které jsme do té doby neměli ani jeden ponětí. Nemohli jsme tak rozhodně uvěřit tomu, když nám bylo sděleno, že se tato izolace dostane i do špatně přístupných míst a k tomu všem po její aplikaci nebude hrozit žádný nepořádek v podobně suti a podobně. Jelikož nám s mužem záleží i na našem životním prostředí, byla pro nás tato forma izolace tou správnou volbou, které ani s odstupem času nelitujeme. Proč bychom také měli, když jsme navíc dostali i možnost využít programu Zelená úsporám, který nám nabídl přijatelnou dotaci na stavbu domu.

Foukaná izolace se nám vyplatila

Foukaná izolace nestála rozhodně tolik, kolik jsme si představovali na počátku, což nás mile překvapilo. Kromě jiného se s ní dalo dostat i na velmi těžko přístupná místa v domě, které by klasické izolaci rozhodně činily značné problémy. Foukání izolačního materiálu tak proběhlo naprosto v pořádku a já i má rodina jsme letos v zimě poprvé mohli pocítit její skvělé izolační vlastnosti. To samé nám předvedla i v letních měsících, kdy se náš dům nepřehříval a vytvořil nám tak k bydlení absolutně přijatelné klima. Musím tedy za naší celou rodinu prohlásit, že se nám foukaná izolace rozhodně vyplatila.

Zelená úsporám přišla vhod

Samozřejmě, že jsme se s mužem snažili celou dobu o to, aby nás výstavba domu naprosto finančně nevysála ze všech našich úspor a to se nám povedlo především díky možnosti dotace z programu Zelená úsporám, která nám pomohla zainventovat jak zateplení, tak i fotovoltaické a také solární panely na naší střeše. Můj muž, který miluje vše kolem obnovitelných zdrojů energie, tak zářil štěstím, když mu byla poskytnuta právě takováto finanční injekce. Já se zase těšila na to, jak z ušetřených peněz vybavím náš nový a útulný dům.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/foukanne-izolace.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/foukanne-izolace-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníJe tomu přesně rok, co jsme se společně s mužem a malým synem nastěhovali do našeho nově postaveného rodinného domu, který nás stál spoustu nervů a odříkání. Zpočátku jsme totiž naprosto vůbec nevěděli, jakým způsobem se k samotné výstavbě postavit a to až do chvíle, kdy jsme narazili na společnost, která...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku