Hévíz je malé lázeňské město se zhruba 5 tisíci obyvateli, které leží pouhých pár hodin cesty autem od českých hranic v severozápadním cípu Balatonu. Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru, nicméně je to skvělé místo i pro vyjížďky na jízdních kolech a turistiku, v blízkém okolí se také můžete proletět horkovzdušným balonem, projet se na Segway zahrát si golf nebo si prohlédnout místní jeskyně. Jen pár kilometrů vzdálené jezero Balaton, pak nabízí další aktivity jako je např. plachtění, výlet lodí a windsurfing.

„Hévíz je neporovnatelný, žádné jiné město nenabízí turistům stejný zážitek. Hévíz je vybrán mezi hlavní evropské destinace, protože víme, že lidé, kteří jej navštíví, si odvezou stejné, nebo ještě silnější prožitky než víkendoví návštěvníci hlavních evropských měst,“ komentuje Maximilien Lejeune, ředitel European Best Destinations a dodává: „Město nabízí přesně to, co cestovatelé hledají: autenticitu a možnost prožít skutečné a jedinečné zážitky, ale rovněž najít hotely, restaurace a kavárny velmi dobré kvality a za přijatelné ceny.“

Rozhodli jste se, že v rámci své dovolené chcete spíše odpočívat a dopřát svému tělu zasloužený klid a péči? Ani to není v Hévízu problém. K dispozici jsou Medical wellness neboli lékařsky kontrolované kúry, které se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám. V nabídce naleznete například tradiční Hévízskou terapii pomáhající nejen při léčbě pohybového aparátu nebo lékaři doporučovanou zátěžovou lázeň. Ta je určena lidem trpícím bolestem páteře v krční a křížové oblasti, nicméně je vhodná i jako preventivní metoda pro zachování zdravé páteře. To vše můžete doplnit i léčebnou masáží, jejíž léčebný a relaxační účinek je mnohem hlubší než u běžných masáží nebo vyzkoušet léčivý bahenní zábal. 

Pokud patříte k vyznavačům klasičtějších wellness služeb a zdravého životního stylu, i vaše požadavky a přání budou jistě v Hévízu bez problémů splněna. Důležitou složkou těchto procedur je uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. To vše můžete absolvovat ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích, které hostům vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami nabízejí také zkrášlující a peelingové procedury.

A co je krásnějšího než zakončit den večeří v jedné z řady místních restaurací nebo hospůdek, kde vám vedle mezinárodní kuchyně velmi rádi naservírují i typické maďarské speciality jako je perkelt (dušené maso s paprikou) nebo, tokáň (pikantní směs masa a zeleniny), těšit se ale můžete i na typické salámy, mletá masa, zvěřinu, sladkovodní ryby a nejrůznější polévky. Vámi zvolené pokrmy, pak můžete doplnit lahodným vínem či řemeslným pivem. 

Do lázní Hévíz se dá dostat letecky, autem nebo můžete zvolit cestu autobusem některé z mezinárodních autobusových linek, které do Hévízu jezdí pravidelně. Nejbližší železniční stanice se pak nachází jen pár kilometrů vzdáleném městě Keszthely. Odtud vás do Hévízu během pár minut dopraví taxík, nebo můžete využít autobus, který jede každých 30 minut.

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz. Zde http://www.heviz.hu/objednavka-prospektu je možné si zdarma stáhnout informační brožurku o Hévízu a další užitečné materiály jako např. mapu města a podobně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Hévíz_TOP_20_destinace_do_TZ.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Hévíz_TOP_20_destinace_do_TZ-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníHévíz je malé lázeňské město se zhruba 5 tisíci obyvateli, které leží pouhých pár hodin cesty autem od českých hranic v severozápadním cípu Balatonu. Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru, nicméně je to skvělé místo i pro vyjížďky na jízdních kolech a turistiku, v blízkém okolí se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares