Stále více lidí láká cestování v podobě road tripu. Zkrátka jen nasednou do automobilu a jedou vstříc zážitkům. Nevědí, kam je cesta zavane, zkrátka jen jedou a jedou přes zajímavá místa, potkávají zajímavé lidi, poznávají kultury a chutnají typická jídla pro daný kraj. Cestování ve vlastním vozidle napříč zeměmi je sice skvělý nápad, je to určitě velké dobrodružství, ovšem každý řidič musí před jízdou udělat několik nezbytností. 

Zkontrolujte svůj vůz

Cestování autem v sobě ukrývá jedno velké riziko, a sice riziko, že se vám automobil může po cestě pokazit. Abyste tomu předcházeli, doporučujeme ho dát na kontrolu do servisu. Zkontrolujte pneumatiky, stav motoru, olej, dolijte brzdovou kapalinu či vodu do ostřikovačů. Zkontrolujte světla, rezervu v kufru, nezapomeňte vzít s sebou lékárničku a reflexní prvky pro případ, že by přece jen došlo k nehodě. 

Kontrolu vozidla před cestou rozhodně nepodceňujte, mohlo by se vám toto podcenění vymstít. 

Zjistěte si, jaká v zemích platí silniční pravidla

Myslíte si, že v ostatních zemích budou silniční pravidla stejná jako u nás? Pak se pletete. Dokonce i mezi našimi a slovenskými silničními pravidly se nachází několik rozdílů. Rozdíly většinou bývají v tolerované míře alkoholu v krvi, v maximálních povolených rychlostech. V Německu například na dálnici platí zákaz zastavení. I kdyby vám došlo palivo nebo vám bylo špatně či chtělo se vám na záchod – v každém případě byste dostali nemilosrdně pokutu na místě, která rozhodně nebude zrovna nízká. Co bývá stejné, jsou bezpečnostní značky a výstražné značky.

Jaký je váš zdravotní stav?

Zejména při dlouhých cestách by se měl řidič zeptat sám sebe, jaký je jeho zdravotní stav. Pokud se mu dělává často za volantem špatně, neměl by takto dlouhou cestu podniknout (nebo aspoň ne v autě bez jiného řidiče).

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dopravni-znaceni-1024x685.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dopravni-znaceni-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoStále více lidí láká cestování v podobě road tripu. Zkrátka jen nasednou do automobilu a jedou vstříc zážitkům. Nevědí, kam je cesta zavane, zkrátka jen jedou a jedou přes zajímavá místa, potkávají zajímavé lidi, poznávají kultury a chutnají typická jídla pro daný kraj. Cestování ve vlastním vozidle napříč zeměmi...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku