Před dvěma lety se do kin dostal snímek To, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy nejvýdělečnějšího autora hororů Stephena Kinga. Protože se jedná o poměrně rozsáhlou knihu (český překlad seženete na zhruba jedenácti stech stranách), byl film rozdělen do dvou dílů. Má to svou logiku, vždyť i příběh samotný se odehrává ve dvou časových rovinách. V prvním filmu jsme se tak seznámili s dětskými hrdiny, tzv. Klubem smolařů, který se ve finálním souboji utkal s děsivým klaunem, jež co 27 let terorizuje maloměsto Derry v Nové Anglii. Všech sedm se ale nakonec s tančícím klaunem Pennywisem musí v dospělosti setkat znovu.

Zlo nekončí

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. A že se nebude jednat o nijak veselé pojednání, to je všem čtenářům jasné. Snímek se do kin dostane 5. září a už teď spousta kin hlásí na první večer vyprodáno.

Velká očekávání

První filmová část příběhu se stala nejúspěšnějším hororem všech dob, zisky z návštěv kin předčily jakákoliv očekávání. I z tohoto důvodu se od druhého dílu očekává podobný úspěch, avšak první hlasy ze zámořských promítání nevyznívají tolik nadšeně. Tam, kde v první části vše zachraňovali dětští herci, jež byli vybráni s citem, v druhém filmu údajně není žádná vyloženě silná osobnost, jež byl vedla dějovou linku. Film je také údajně neúměrně dlouhý (necelé tři hodiny). Má se však i přese všechno jednat o nadprůměrně zvládnutý horor, jen se zřejmě neočekává takový úspěch. Zajímavostí pro všechny fanoušky autora předlohy je ale fakt, že Stephen King byl prvním zpracováním natolik nadšen, že požádal filmaře, zda by nemohl do druhého dílu napsat scénu navíc, která v knize vůbec není. A tak se také stalo. Očekávání fanoušků je tak na vysoké stupnici.

Za vším stojí Král

Že je Stephen King králem hororů, to je v dnešní době každému jasné. A není to jen jménem. Už od sedmdesátých let zásobuje svět vkusně vybudovanými hororovými příběhy, které se ve velkém měřítku objevily také na filmových plátnech. Pokud o něm moc nevíte a chtěli byste si doplnit knihovničku, upozorňujeme, že to v rozsahu asi 70 románů a zhruba 200 povídek nebude nic jednoduchého. Myslíte-li to ale vážně, můžete si sjednat některé půjčky, jež vám do začátku pomůžou. Třeba půjčka online lze sjednat z pohodlí domova, kontokorent zase pomůže v momentě, kdy je do výplaty daleko. Pak si budete moci nakoupit ty nejdůležitější knihy, abyste byli v obraze. Mezi ně patří:

  • Carrie: První Kingův román, který vypráví o nešťastné dívce, která v sobě objeví telekinetické schopnosti.
  • Osvícení: Jack Torrance s rodinou hlídá na zimu opuštěný hotel Overlook. Odloučenost od světa ale probudí ty nejděsivější démony.
  • Řbitov zviřátek: Co všechno se může stát, když se rodina přistěhuje do domu poblíž hřbitova zvířátek, který umí mrtvé mazlíčky probudit opět k životu?
  • Svědectví: Rozsáhlý román vypráví o tom, co se stane se světem po zničující epidemii chřipky, která vyhubí téměř všechny obyvatele.
  • Pan Mercedes: Detektivka z poslední doby, která se dočkala ještě dvou pokračování.
https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/to02.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/to02-150x150.jpgPR-leadersKulturaPřed dvěma lety se do kin dostal snímek To, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy nejvýdělečnějšího autora hororů Stephena Kinga. Protože se jedná o poměrně rozsáhlou knihu (český překlad seženete na zhruba jedenácti stech stranách), byl film rozdělen do dvou dílů. Má to svou logiku, vždyť i příběh samotný...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares