Pokud jste se rozhodli strávit svou dovolenou ve Vysokých Tatrách, pravděpodobně ji chcete strávit na nejrůznějších túrách a turisticky značených stezkách. Turistika k Vysokým Tatrám zkrátka patří, to je pro Vysoké Tatry typické, a právě kvůli turistice se lidé do Vysokých Tater vydávají. Pokud máte připravené kvalitní pevné boty, funkční oblečení a batoh plný občerstvení a vody, vydejte se na jednu z túr, z nichž sice většina není turisticky označená, ale ty výhledy stojí za to!

Kvůli výhledům se túry ostatně podnikají. Několikakilometrové trasy se často šlapou jenom proto, aby člověk viděl to, co vidět běžně nemůže. Samozřejmě je to i o zlepšení fyzické kondice, o vnitřním pocitu naplnění či o uklidnění mysli, ale výhled je hlavní důvod, proč se šlape nahoru na vrcholy hor. 

Pokud jste v minulosti ve Vysokých Tatrách byli, možná máte už řadu túr za sebou. Podnikněte proto nějakou, která není označená turistickými značkami či je označená jen částečně. Informujte se však včas o počasí, to při turistických výšlapech hraje hlavní roli. 

Na Kežmarský štít

I když na Kežmarský štít nevede žádná turistická značka, stejně je to jeden z nejatraktivnějších vrcholů celých Vysokých Tater. Nádherný rozhled – to je to, co vás na vrcholku Kežmarského štítu čeká. Zdolat jej není nic těžkého, doporučujeme mít však s sebou zkušeného horského průvodce, abyste se neztratili. 

Na Satan jen s průvodcem

Zajistit si horského průvodce je třeba i v případě, že se chcete vydat na legendami opředený Satan. Opět sem nevede žádná turistická značka, přesto je to opět velice atraktivní turistický cíl. Jak jsme však zmínili, na průvodce nezapomínejte. 

Na Rakytovská plesa

Co už označená stezka je, je stezka na Rakytovská plesa, která vede do méně známých koutů Vysokých Tater. Kouty byly odhaleny při větrné kalamitě a jsou velmi lákavé a zajímavé. 

Po náročném výšlapu se však nezapomeňte ve Vysokých Tatrách ubytovat, několikahodinová cesta domů by mohla být hodně náročná. Doporučujeme ubytovat se v Grand hotelu Praha ve Vysokých Tatrách, případně vám s ubytováním může pomoct cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/smokovec.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/smokovec-150x150.jpginfo@press-media.czZprávyPokud jste se rozhodli strávit svou dovolenou ve Vysokých Tatrách, pravděpodobně ji chcete strávit na nejrůznějších túrách a turisticky značených stezkách. Turistika k Vysokým Tatrám zkrátka patří, to je pro Vysoké Tatry typické, a právě kvůli turistice se lidé do Vysokých Tater vydávají. Pokud máte připravené kvalitní pevné boty,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares