Pláže, palmy, deštný prales, sopečná hora, celoroční teploty mezi 25 a 30 stupni Celsia. Kdo by se netěšil na Guadeloupe, jeden ze dvou francouzských ostrovů v Karibiku? Ať už se na ostrov chystáte na dovolenou, objevnou cestu nebo snad služebně, jsou určité věci, které by vás mohly zajímat, ať už o jazyce, přírodě nebo počasí.

Jaké počasí byste měli očekávat? Jaké turistické zajímavosti doporučujeme? A proč se vyplatí absolvovat před pobytem kurz francouzštiny? O tom všem se dočtete v dnešním článku!

Aprílové počasí? Jak kdy

Začneme tím základním – na jaké počasí se připravit. Guadeloupe leží v tropickém pásmu, celoroční příjemné teplo je tak zaručené. Rozdíl mezi turistickou sezónou (prosinec–květen) a zbytkem roku (červen–listopad) spočívá zejména v tom, jak moc bude pršet.

Listopadová návštěva nám tak přinesla poznání obojího – jak bleskových srážek o velké intenzitě (během pěti minut se z jasné oblohy stane průtrž), tak krásného opalovacího počasí bez výkyvů.

Angličtina versus francouzština

Bez francouzštiny toho na Guadeloupe moc nepořídíte. Vtípky o nechuti Francouzů mluvit jinými jazyky jsou sice celosvětově známé, faktem však je, že do Francie jezdí turisté z celého světa, takže vždycky někoho s minimálními základy angličtiny najdete.

Na letišti a v silně turistických oblastech se anglicky jakž takž domluvíte, jinde ale můžete skončit s komunikací „ruka-noha“ a pak se snažit ze všech sil pochopit, co vám domorodec – samozřejmě francouzsky – sděluje. Pokud máte alespoň základy, zkuste je oživit třeba v kurzu francouzštiny ještě předtím, než do Karibiku vyrazíte.

Tipy na turistiku

Guadeloupe je souostroví poměrně malé, ale k vidění toho nabízí spoustu. Na západním ostrově Basse-Terre se nachází nejvyšší bod – sopka La Soufriére, na kterou je možné si vyšlápnout po několikahodinové turistické trase. Celkem jednoduchý trek ozvláštňují výhledy na celý ostrov a smrduté výpary z nitra hory – odtud také název, soufre znamená síra.

Tropické deštné lesy, kterými je sopka obklopena, pak nabízejí množství ikonických vodopádů, pod nimiž je možné se koupat či dělat fotky. Ty největší vodopády – Chutes Carbet, ležící na řece Le Grande Carbet – jsou však dostupné po pěkném turistickém chodníčku a po zaplacení nevelkého vstupného se jimi může pokochat opravdu každý.

K některým přírodním nádherám ale vede poměrně svízelná cesta a obecně procházení pralesem – byť po značených cestách – vyžaduje spíš pevnou obuv, oblečení, které můžete umazat a trochu kondice. Počítejte také s tím, že můžete kdykoli zmoknout.

I přesto, že je Karibik z naší české kotliny poměrně daleko, cesta za oceán nepochybně stojí za to. Doufáme, že jste se z našich tipů dozvěděli spoustu zajímavých informací, které vám budou na cestách opravdu k užitku. Pokud byste se chtěli dozvědět více o francouzském Guadeloupe nebo se chtěli zapsat do kurzu francouzštiny, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/pelikan-francouzstina.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/12/pelikan-francouzstina-150x150.pngPR-leadersVzděláníPláže, palmy, deštný prales, sopečná hora, celoroční teploty mezi 25 a 30 stupni Celsia. Kdo by se netěšil na Guadeloupe, jeden ze dvou francouzských ostrovů v Karibiku? Ať už se na ostrov chystáte na dovolenou, objevnou cestu nebo snad služebně, jsou určité věci, které by vás mohly zajímat, ať...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares