Říká vám vaše tělo, že je třeba zpomalit? Máte pocit, že je toho na vás moc, že jste vyčerpaní a nadmíru unavení? Začněte se rychle cítit lépe, a to díky našim tipům. Není na to se cítit lépe, to ostatně může potvrdit každý. Stres, nahromaděné napětí v těle nebo vyčerpanost by v životech neměli hrát roli, a tak si osvojte naše tipy a ciťte se takřka ihned lépe.

Zacvičte si

K lepšímu a spokojenějšímu já vás rozhodně přivede i cvičení. Samozřejmě se nemusíte nijak přemáhat. Odborníci doporučují cvičit méně, ale za to pravidelně, a tak pravidelně cvičte. Každá fyzická aktivita, ať už je to sport jako takový nebo jen svižná chůze, stimuluje vylučování endorfinů v našem těle. Pravidelné cvičení tak dokáže ulevit od stresu a frustrace.

Detoxikujte své tělo

Detox je jednou za čas opravdu potřeba. Buď je možné detoxikovat své tělo pomocí různých programů či potravin, nebo existují i speciální produkty určené pro detoxikaci. Během detoxikace tělo zbavíte toxinů a bakterií, které se často podílí i na naší náladě. Pročistit tělo je nutné hlavně na jaro a na podzim.

Změňte jídelníček

Po tučných pokrmech se nikdy nebudete cítit lépe, tím si buďte jisti. Změňte proto svůj jídelníček a zařaďte do něj pestřejší, zdravější a vyváženější pokrmy obsahující třeba superpotraviny. Třeba organická šťáva goji je skvělou součástí nejednoho jídelníčku. Plody goji obecně jsou doslova zázrakem, který má na tělo blahodárný vliv.

Meditujte

I meditace, případně jóga, dokáže tělo dovést do naprostého klidu a odpočinku. Proto si vymezte chvilku čas na to, abyste jen zavřeli oči a vnímali jen sami sebe, nikoli svět okolo, který je obrovský a velmi hektický. O meditaci je známé to, že zvyšuje hladinu dopaminu.

Spěte

Není nad kvalitní spánek! To ostatně potvrdí každý, koho trápí nedostatek spánku. Během spánku si tělo odpočine a nabere síly, je proto důležité spát kvalitně a dostatečně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svet-dnes.cz_-1024x575.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svet-dnes.cz_-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíŘíká vám vaše tělo, že je třeba zpomalit? Máte pocit, že je toho na vás moc, že jste vyčerpaní a nadmíru unavení? Začněte se rychle cítit lépe, a to díky našim tipům. Není na to se cítit lépe, to ostatně může potvrdit každý. Stres, nahromaděné napětí v těle nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares