Třetí největší ostrov v Jónském moři může turistům nabídnout mnoho zajímavých míst. Tyrkysové moře, bělostné pláže s hebkým pískem, historické památky i tajemné jeskyně – to vše vám otevře svou náruč, pokud si svou dovolenou budete užívat právě na Zakynthosu.

Plovoucí ostrovy Strofády

Chcete-li vědět, proč je  Zakynthos mezi zájezdy last minute Řecko tak oblíbený, prozradí vám to jako první právě tato lokalita. Dva ostrovy Stamfány a Árpya díky svému vzhledu vypadají, jakoby se na hladině přímo vznášely. Kromě úžasného panoramatu si zde užijete i zasloužený klid, jediní stálí obyvatelé jsou totiž jen na Stamfány, a to v klášteře svatého Dionýsa (který můžete i navštívit). Jinak vám budou dělat společnost jen hojní mořští ptáci.

Modré jeskyně jsou ideální pro ranní výlety

Největší zážitky z dovolené Řecko Zakynthos si však odnesete z proslavených Modrých jeskyní. Vápencové útesy vymodelované do neuvěřitelných tvarů vám díky šikovné hře světla a stínu budou připadat jako modré. Nejvíce si tyto jedinečné okamžiky užijete ráno, kdy budete mít pří vstupu do jeskyní slunce přímo za zády.

Hledáte přírodní wellness? Zamiřte do Xigia

Lákají vás sirné mořské lázně s mléčně zbarvenou vodou a vždy příjemnou teplotou? Pak jsou pro vás přírodní lázně Xigia jako stvořené. Stačí se vydat do severní části ostrova a užít si vždy příjemných 18°C ve vodě, která dokáže posílit tělo i mysl.

Na místo, kde se zastavil čas

Brousíte si zuby spíše na poznávací zájezd? Pak si pohlídejte, aby ve vašem programu nechyběla vesnička s názvem Volimes. Její historie sahá až do 15. století a stále tu můžete vidět půvabné kostelíky s tradičními zvonicemi nebo historické větrné mlýny. Poznejte Řecko tak trochu z jiné stránky! Na  Zakynthosu se rozhodně nudit nebudete, ať už se vydáte kamkoliv!

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Co-navštívit-na-Zakynthosu-Máme-osvědčené-tipy-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Co-navštívit-na-Zakynthosu-Máme-osvědčené-tipy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníŘecko ZakynthosTřetí největší ostrov v Jónském moři může turistům nabídnout mnoho zajímavých míst. Tyrkysové moře, bělostné pláže s hebkým pískem, historické památky i tajemné jeskyně – to vše vám otevře svou náruč, pokud si svou dovolenou budete užívat právě na Zakynthosu. Plovoucí ostrovy Strofády Chcete-li vědět, proč je  Zakynthos mezi zájezdy last...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares