Koupelna už dávno není nějakým zapadlým koutem naší domácnosti. Naopak, této místnosti, ve které probíhá nejen očista našeho těla, ale i naší duše, je věnován čím dál větší prostor. To ostatně potvrzuje nejen to, že se posouvá čím dál víc do centra našeho bydlení, ale také to, že se pyšní stále většími rozměry. Pokud si ale myslíte, že je takto rozlehlý prostor mnohem snazší zařídit, pak vás rychle vyvedeme z omylu. Mnozí si s jejím vybavením nevědí rady. Jak z ní vykouzlit místo, které nebude působit studeně a neútulně?

Vsaďte na barvy

Řiďte se starou známou pravdou, že světlé barvy prostor opticky zvětšují a ty tmavé naopak zmenšují. S tmavými tóny to ale příliš nepřehánějte, protože by pak místnost mohla působit stísněným dojmem. Postačí, když jimi vymalujete jednu stěnu a k ní pak umístíte světlý koupelnový nábytek.

Nebojte se experimentovat

Velká koupelna nabízí nekonečně mnoho řešení, poskytuje prostor pro hru i kombinování, které však vyžaduje jistou dávku odvahy. Nebojte se zkusit netradiční řešení, rozlehlá plocha je na experimentování a výraznější styl jako stvořená. Co třeba ji sladit do zlaté nebo metalické barvy? Uvidíte, že výsledek vás příjemně překvapí. Zůstal-li vám i po umístění veškerého vybavení ještě nějaký prostor navíc, vyplňte ho třeba křeslem nebo lehátkem, které přímo lákají k odpočinku.

Pečlivě promýšlejte

Pečlivě promyslete, jak rozmístíte vybavení v koupelně. Nedělejte tu chybu, že umístíte koupelnový nábytek a sanitární keramiku po celém obvodu – promarnili byste tak veškerý potenciál místnosti, navíc o nějaké útulnosti by vůbec nemohla být řeč. V obchodech se poohlédněte po zařízení, které je přímo navrženo pro rozlehlejší prostory a je ve větším měřítku. Jeden příklad za všechny představují volně stojící a výrazné vany, které se stanou jedinečným klenotem celého interiéru. Nejen, že na sebe strhnou veškerou pozornost, protože působí majestátným dojmem, ale také dodávají pocit luxusu. A vy si tak můžete užívat lázeň jako králové!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kaplan-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kaplan-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníKoupelna už dávno není nějakým zapadlým koutem naší domácnosti. Naopak, této místnosti, ve které probíhá nejen očista našeho těla, ale i naší duše, je věnován čím dál větší prostor. To ostatně potvrzuje nejen to, že se posouvá čím dál víc do centra našeho bydlení, ale také to, že se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku