Cyklistika je ve Francii velký pojem. Ať už veleslavný závod Tour de France nebo vůbec podmínky, které v této zemi panují. Proto se sem také často jezdí za akční dovolenou. Cykloturistiku si můžete užít na jihu Francie, přesněji v Provence. Ve správnou dobu tu je nádherné počasí a kouzelná fialová příroda. Zkrátka romantika.   

Kouzelná Provence

Místní dobře vědí, jak si nádhernou přírodu Provence nejlépe vychutnat. Právě proto je zde připraveno mnoho různě náročných cyklistických okruhů. Ty jsou napojeny tak, aby vedly a propojovaly všechny pamětihodnosti. I když tyto trasy občas vedou přes frekventované silnice, vždy najdete pruh vyhrazený přímo pro cyklisty. Stejně tak budete často narážet na restaurace a různé občerstvení. O komfort tedy budete mít postaráno.

Vaucluse

Jeden z oblíbených departementů je Vaucluse, kde najdete celou řadu různě obtížných tras. Rozdělují se následovně – 17 snadných, 11 středních a 5 sportovních. Na snadné pasáže můžete s klidem vyjet také s dětmi. Na jednom z mnoha informačních střediscích můžete získat hezky zpracovaný letáček, kde ke každé trase najdete všechny důležité informace. A to včetně vyznačených památek.

Bouches du Rhône

Department ideální pro zajímavé poznávací jízdy. A to v celkovém počtu až 79 cyklotras. Navštívit zde můžete nádherná místa jako Alpilly, Tallagard, Chaîne des Côtes, Arbois, okolí St-Blaise, Grans, Ste-Victoire, Meyrargues, Pourrières, Montaiguet, Etoile, Garlaban, Ste-Baume, Régagnas, Fontblanche, Carpiagne a nebo velmi známou Camargue.

Alpes Maritimes

Tento department má celkovou délku na 326 kilometrů a dokonce až 7 000 metrů převýšení. To napovídá, že se jedná o dost náročné trasy. Odměnou vám ale budou přímořské promenády, nekonečné serpentiny v horách i nad mořem a tolik ikonické horské vesnice.

Pro více informací přejděte na https://ergo.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Logo_ERGO_download_RGB_300dpi_01-1-1024x360.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Logo_ERGO_download_RGB_300dpi_01-1-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníCyklistika je ve Francii velký pojem. Ať už veleslavný závod Tour de France nebo vůbec podmínky, které v této zemi panují. Proto se sem také často jezdí za akční dovolenou. Cykloturistiku si můžete užít na jihu Francie, přesněji v Provence. Ve správnou dobu tu je nádherné počasí a kouzelná fialová příroda....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku