Jak vyřešit v domácnosti větrání a mít doma stále čistý vzduch? To je otázka, na kterou chtějí znát odpověď nejen alergici a rodiče dětí. Čistý vzduch bez alergenů je totiž základem zdraví. Dobře vyřešené větrání v bytě nebo novostavbě navíc zamezí rozvoji plísní a vzniku dalších onemocnění, ale také poškození budovy. Efektivní výměnu vzduchu lze zajistit několika způsoby, velmi výhodné řešení je pomocí decentrálního větracího systému.

Jednoduché řešení bez rozvodů

Decentrální rekuperační jednotku lze totiž jednoduše instalovat do stávající budovy během rekonstrukce, do bytu, restaurace nebo přímo do novostavby bez potřeby centrálních rozvodů po budově. 

C:\Stahujeme\svetdnes.cz_inventer_cz_01.jpg

Decentrální větrací systémy jsou usazovány přímo do obvodových zdí a není zapotřebí potrubních rozvodů. V každé místnosti je umístěna jednotka složená z regeneračního tělesa a reverzního ventilátoru. Větrání v domě tak lze regulovat dle jednotlivých místností.

Větrání dle potřeby

Právě možnost nastavení větrání pro každou místnost nebo zónu odlišně je maximálně výhodné. Stejně jako možnost instalace decentrálního větracího systému se zpětným ziskem tepla. Takové zařízení funguje v režimu push/pull a uchovává velký podíl vnitřního tepla díky tepelnému keramickému výměníku. V letních měsících si navíc udržuje stále svou teplotu, ochlazuje tak přiváděný vzduch do ložnice nebo dětských pokojů.

C:\Stahujeme\svetdnes.cz_inventer_cz_02.jpg

Do všech typů staveb

Pro své výhody je možné decentrální rekuperační jednotky instalovat nejen při rekonstrukcích do stávajících budov či objektů, ale také přímo do novostaveb. Hodí se také do objektů, kde je nutné zajistit pravidelnou výměnu vzduchu (školky, domovy pro seniory, ordinace, učebny). Díky účinným filtrům je toto řešení větrání vhodné pro děti a alergiky. Není třeba se obávat ani hlučnosti, chod ventilátoru je téměř neslyšitelný a jeho použití je vhodné do klidových místností (ložnic, hotelových pokojů, dětských pokojů, tříd).

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_inventer_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_inventer_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníJak vyřešit v domácnosti větrání a mít doma stále čistý vzduch? To je otázka, na kterou chtějí znát odpověď nejen alergici a rodiče dětí. Čistý vzduch bez alergenů je totiž základem zdraví. Dobře vyřešené větrání v bytě nebo novostavbě navíc zamezí rozvoji plísní a vzniku dalších onemocnění, ale také poškození budovy....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares