Domácí výuka může být velmi náročná, zvlášť pokud s ní nemáte žádné zkušenosti. Nejde jen o zátěž pro dítě, ale pro celou rodinu. Děti si zvykají na nový přístup k učení, mnohdy velmi odlišný od toho, co znají ze školních lavic. A rodiče? Těm vedle práce a starostí o domácnost nyní přibyly i povinnosti s výukou svých potomků. Pokud se vám nepovede najít někoho, kdo by vám s online výukou vašeho dítěte mohl pomoci, bude to ležet především na vašich bedrech. Vždyť je pro děti téměř nemožné se naučit psát pouze z písanky a pochopit problematiku všech předmětů jen z textů v učebnici, bez výkladu od další osoby.

Hlavně nepolevit

Udržet v domácím prostředí pozornost je obtížné, neboť je kolem tolik věcí, které děti stále rozptylují. Navíc dodržovat pevný denní režim i v době, kdy se většina věcí a aktivit tak nějak slévá dohromady… Zkrátka, je to těžká doba. Mnoho učitelů válčí s tím, jak učební látku vhodně převést do online formy a stává se tak, že učební materiály dorazí pozdě, v nevhodné podobě a nebo dokonce nedorazí vůbec. Někdy se třeba škola dlouho neozve, až se pak vše nahrne naráz a téměř se to nedá zvládnout. Je potřeba nepolevit a pomalu s výukou postupovat, aby vás pak na konci školního roku nepřekvapily požadavky od školy, které by vaše dítě mělo splnit pro úspěšný postup do dalšího ročníku.

Dostatek učebních materiálů

Jednou z překážek, které vás mohou potkat, je nedostatek vhodných učebních materiálů. Třeba si váš potomek nechal učebnice ve škole a nyní k nim nemá přístup. A i když třeba máte ty nejdůležitější učebnice doma, v některých případech se může hodit výklad látky z trochu jiného úhlu pohledu. Je sice spousta aplikací a internetových stránek, které vám s učením mohou pomoci, někdy je však lepší sáhnout po starých dobrých papírových učebnicích, aby děti celý den nemusely trávit před obrazovkou počítače. Ne všechny učebnice ale seženete ve velkých knihkupectvích. Naštěstí existuje i mnoho obchodů specializovaných nejen na učebnice pro základní školy, střední školy nebo učebnice jazyků. Při nákupu učebnic přes internetový obchod máte ohromný výběr a můžete je mít už další den doma. Díky snadnému roztřídění snadno a rychle najdete český jazyk pro základní školy, matematiku, fyziku, hudební a výtvarnou výchovu nebo třeba přípravu na přijímací zkoušky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/PS-ucebnicemapy-1024x501.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/PS-ucebnicemapy-150x150.jpgPR-leadersVzděláníDomácí výuka může být velmi náročná, zvlášť pokud s ní nemáte žádné zkušenosti. Nejde jen o zátěž pro dítě, ale pro celou rodinu. Děti si zvykají na nový přístup k učení, mnohdy velmi odlišný od toho, co znají ze školních lavic. A rodiče? Těm vedle práce a starostí o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku