Vozidla poháněná elektřinou se již po světě nějaký ten pátek prohánějí, a to je moc dobře. Vždyť planetu máme jen jednu, a přestože jde v tomto období cena pohonných hmot znatelně dolů, je vhodné myslet na to, že dříve či později jejich zásoby dojdou. Navíc se pohonem na elektřinu vyhnete vzniku emisí. Vedle běžných elektromobilů se již objevují i jejich o něco větší verze – elektrické dodávky. Sice jsou zatím užitkové elektromobily zatím na počátku svého rozmachu, i tak ale mají mnoho co nabídnout.

Elektrická dodávka šetří životní prostředí i kapsu

Když si pořídíte užitkový elektromobil, budete mít ze sebe dobrý pocit, že něco děláte pro životní prostředí, a ještě ušetříte. A to nejen v období, kdy se cena pohonných hmot opět zvýší. Elektřina je v porovnání s benzínem či naftou stále o poznání levnější. Palivo vás tak může přijít až o 2 koruny levněji na každý ujetý kilometr. Odpadnou vám také servisní problémy s výměnou olejů, rozvodů, svíček a dalších věcí potřebných pro správný chod běžných spalovacích motorů. Ušetřit můžete například i na tom, že elektromobily na některých místech neplatí za vjezd do centra města nebo můžete zkusit na nákup vozidla získat dotaci. Ačkoliv je tedy investice do užitkového elektromobilu zpočátku trochu vyšší, brzy se vám tyto peníze vrátí a nákladní elektromobil si tak na sebe v průběhu několika let dokáže vydělat.

Poradí si i s velkým nákladem

Nákladní elektromobil si v ničem nezadá se svými “běžnými” kolegy. Jeho provoz je tichý, spolehlivý a díky novým technologiím a použití LI-ION baterií má dojezd až 200 kilometrů. Elektrická dodávka se tak stává skvělým pomocníkem zejména v městské a příměstské logistice, například při dovážkách internetových obchodů. Doba nabíjení baterie je kolem osmi hodin, další pracovní den tedy budete moci směle znovu vyrazit na cestu. Elektrické dodávky díky své velké nosnosti při zachování malých rozměrů a malého poloměru otáčení nabízí široké využití.

Jak je vidět, užitkové elektromobily již dávnou nejsou jen pouhým snem. Díky neustále se zdokonalujícím technologiím se plně vyrovnají obvyklým dodávkám a v mnohém je dokonce ještě předčí.  Nezbývá tedy než doufat, že se v průběhu několika málo let tento trend nezastaví, a budeme elektrických dodávek na ulicích vídat ještě více.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stavebniny3-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stavebniny3-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoEkonomikaVozidla poháněná elektřinou se již po světě nějaký ten pátek prohánějí, a to je moc dobře. Vždyť planetu máme jen jednu, a přestože jde v tomto období cena pohonných hmot znatelně dolů, je vhodné myslet na to, že dříve či později jejich zásoby dojdou. Navíc se pohonem na elektřinu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares