Pokud vás už nebaví každodenní otravné dojíždění do zaměstnání či za účelem vyřízení nákupů v přeplněné MHD dopravě, pravděpodobně jste již uvažovali o pohodlnější variantě.

Nemáme na mysli jízdu na kole. Ani nic podobného. Rádi bychom vám blíže představili ekologický a spolehlivý elektroskútr, který se hodí téměř pro každého. A co víc! Některé můžete ovládat i v případě, že nevlastníte řidičské oprávnění.

Co si vůbec představit pod pojmem elektroskútr? Jedná se o jednostopé vozidlo podobné motorkám, které disponuje však o dost menšími koly, nízkoobjemovým motorem a automatickou převodovkou.

Obsah obrázku motocykl, kolo
Popis byl vytvořen automaticky

Tím pádem se zcela vyhnete náročnějšímu ručnímu řazení. Možná jste už slyšeli, že skútry nutně nemusí být poháněny pouze elektromotory, ale také klasickými benzinovými motory, které však nejsou tolik šetrné k přírodě.

My se však zaměříme právě na elektroskútry, které svým majitelům poskytují tichý a k prostředí ohleduplný provoz na kratší vzdálenosti pohybující se kolem několika desítek kilometrů.

Pochopitelně si můžete vybrat i z výkonnějších stojů, které jsou vhodné i na delší trasy. Vše závisí pouze na vašich požadavcích a také vkusu, neboť si skútr můžete také vybrat v libovolném designu.

Elektroskútry bez řidičáku

V případě, že nevlastníte řidičské oprávnění, budou se vám hodit informace o elektroskútrech řadících se k tzv. malým mopedům s elektrickým pohonem. Tím pádem spadají do kategorie mezi klasické bicykly a mopedy.

Mezi modelové řady elektroskútrů nevyžadujících řidičák patří např. e-Babeta, e-Fichtl, popřípadě e-Moped tradiční značky RACCEWAY českého výrobce Rulyt.

Obsah obrázku exteriér, metr, hodiny
Popis byl vytvořen automaticky

Pokud si vyberete některý ze zmíněných modelů, můžete si být jistí, že se budete moci bez obav prohánět po asfaltové vozovce, aniž byste předtím museli navštívit příslušné úřady ohledně technického průkazu, registrační značky, či vyhledat nejvýhodnější nabídku povinného ručení.

S čím však budete muset počítat, je nižší výkon, který může dle vyhlášky dosahovat nejvyšší možné hodnoty 250 W při trvalém výkonu, tedy 1000 W při chvilkovém výkonu v maximální zátěži.

Tím pádem není divu, že se takový typ elektroskútru řadí mezi bicykly a mopedy, neboť jeho nedílnou součástí jsou „šlapky“ podobné právě těm u kol. Elektromotor zde tak „pouze“ zastává jakousi dopomocnou funkci v samotné jízdě.

Dále také počítejte s tím, že maximální povolená rychlost je 25 km/h. Rozhodně ji však nedoporučujeme překračovat! Nejen, že tak elektroskútr rychleji opotřebujete, ale hlavně se vystavujete nebezpečí. Nezapomínejte tedy na povinnost chránit hlavu nejlépe kvalitní přilbou, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Zvolte také vhodné oblečení, obuv a reflexní prvky, které zabrání případnému vzniku nehody.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/akumulator.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/akumulator-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoPokud vás už nebaví každodenní otravné dojíždění do zaměstnání či za účelem vyřízení nákupů v přeplněné MHD dopravě, pravděpodobně jste již uvažovali o pohodlnější variantě. Nemáme na mysli jízdu na kole. Ani nic podobného. Rádi bychom vám blíže představili ekologický a spolehlivý elektroskútr, který se hodí téměř pro každého. A...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku