Už jste někdy pomysleli na to, co by se stalo, kdybyste v práci rozbili počítač, omylem zničili výrobní stroj nebo dokonce poškodili část produkce? V případě, že byste nebyli pojištěni, by vás čekal velký malér. Podle Zákoníku práce sice může zaměstnavatel vyžadovat náhradu škody do výše 4,5 násobku platu zaměstnance, v praxi ale vždy jde o velké peníze.

Jediným způsobem, jak se proti riziku úhrady škody bránit, je mít dobrou pojistku. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli může být sjednáno individuálně i hromadně (například pod záštitou odborové organizace). Pojistný produkt cílí na široký rozsah pracovních záležitostí, neřeší obor, ve kterém zaměstnanec pracuje, ale jeho prioritou je co nejvíce ho chránit.

Minimální spoluúčast

K variantě standard lze připojistit variantu Řidič a Řidič plus, která se soustředí na profesionální šoféry. V případě těchto pojistek je limit spoluúčasti sjednáván na maximálně 5 tisíc korun, což není pro žádného pracovníka likvidační. Naopak, pět vydaných tisícovek je v případě aktivního několikanásobného plnění velmi milým zadostiučiněním.

Pro klid doma se pak oplatí pořídit pojištění odpovědnosti, lidově zvané pojistka na blbost, která kryje před nešťastnými náhodami. Ač nerad, člověk se občas dopustí nějaké „pitominy“, která ho pak v důsledku může stát hodně peněz. Pojistka „na blbost“ se vztahuje nejen na samotného pojištěnce, ale i na jeho celou rodinu.

Bez spoluúčasti

Je výjimečná tím, že není vázána na žádnou spoluúčast, takže v případě plnění jde vše na vrub pojistitele. V ceně je i odpovědnost za domácí zvířata s výjimkou psů, koní a hospodářských zvířat, přitom je zde možnost chovatele psa/koně za výhodnou cenu připojistit.

ERGO pojišťovna má za sebou silné zázemí silné mezinárodní společnosti, která má široký záběr služeb. Velmi masivně je realizováno pojištění majetku, stejně jako životní a cestovní pojištění. Zavolejte na zákaznickou linku +420 221 585 111 a vyškolený personál vám rád pomůže nebo jen poradí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ergo_cz_nahledovy-1-1024x282.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ergo_cz_nahledovy-1-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceUž jste někdy pomysleli na to, co by se stalo, kdybyste v práci rozbili počítač, omylem zničili výrobní stroj nebo dokonce poškodili část produkce? V případě, že byste nebyli pojištěni, by vás čekal velký malér. Podle Zákoníku práce sice může zaměstnavatel vyžadovat náhradu škody do výše 4,5 násobku platu zaměstnance, v praxi ale...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares