Ani nevíte jak se tak stalo a máte více půjček než jste si kdy mysleli, že je vůbec možné? Stres Vám nedá spát, přemýšlíte, jak vše splatíte a kde na splátky vezmete peníze? Někde se stala chyba a je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jak ji napravit, aby následky nebyly katastrofální. Není totiž výjimkou, že se lidé na základě své platební neschopnosti a následné exekuci dostanou až na úplné dno.

Všemu se dá předejít, pokud se taková situace začne řešit včas. Pomineme-li fakt, že ideální je, se do takové situace vůbec nedostat a pro to platí jednoduché pravidlo, nepůjčovat si. A pokud už máme tu neodolatelnou touhu mít něco hned, tak dobře zvážit, zda je v našich možnostech půjčené peníze nejen splácet, ale také skutečně všechny  splatit. I nad tím je totiž třeba se velmi dobře zamyslet v době, kdy o půjčce uvažujeme. Lidé si často řeknou:“ to si mohu dovolit, nějaké peníze mi vždy na konci měsíce zůstanou“, ale musíme si uvědomit, že se nejedná o jeden či dva měsíce. Obvyklá doba splácení půjčky totiž bývá kolem roku. Je nutné tedy vidět věc v horizontu delším než je pouhých pár měsíců.

Pokud už se stalo, že jsme situaci podcenili a půjčky se vymkly naší kontrole, je zde posledních několik let možnost půjčky tzv. konsolidovat. Co taková konsolidace znamená a jak nám může od našich problémů pomoci nebo spíše je o něco zmírnit? Konsolidace půjček je nástroj, který v podstatě sloučí několik samostatných půjček v jednu a tím dojde k přepočítání jak úroků, tak výši splátek či době splácení a dlužníkovi se tak může i výrazným způsobem ulevit.

Je vždy vhodné navštívit více bankovních ústavů a následně porovnat a vyhodnotit jejich nabídky. To obecně platí a je doporučováno u všech finančních produktů, které bankovní i nebankovní instituce nabízejí ve svém portfoliu služeb. Spěch je i v tomto případě špatný rádce, pokud je nabídka férová, pak není důvod klienta tlačit, aby se rozhodl na místě.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/konsolidace-půjček-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/konsolidace-půjček-150x150.jpgPR-leadersZprávyAni nevíte jak se tak stalo a máte více půjček než jste si kdy mysleli, že je vůbec možné? Stres Vám nedá spát, přemýšlíte, jak vše splatíte a kde na splátky vezmete peníze? Někde se stala chyba a je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jak ji napravit, aby...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku