Pořádného hlídacího hafana, který by vystrašil všechny zloděje, by si u svého domu asi přál každý. Ale ne všichni mají čas a možnost chovat psa. Stačí, že jezdíte na služební cesty nebo na dovolené a pes zkrátka nepřipadá v úvahu, nemůžete ho nechat doma samotného. Ale jak potom dům ohlídat? Fotopastí.

Jak fotopasti fungují

A co vlastně ty fotopasti jsou? Nenápadné, maskované krabičky upevněné na stromech nebo na fasádách domů, které disponují automatickým pohybovým čidlem. Pokud fotopast zaregistruje pohyb, zapne se automatické nahrávání. Fotopasti mohou fungovat na principu fotoaparátu a pořizovat fotky nebo mohou být jako videokamery a nahrávat celý záznam. Obrazy se poté ukládají na SD kartu, kde je možné si je kdykoliv později prohlédnout. Některé dražší přístroje záznam pomocí systému GSM (do fotopasti je vložena přímo SIM karta) odesílají přímo do mobilního telefonu nebo na email. To má samozřejmě výhodu velmi rychlé reakce, kdy můžete při zachycení zloděje okamžitě zavolat policii.

Výhody fotopasti

Kromě obvyklých výhod – nemusíte se o takovou fotopast starat, venčit ji nebo krmit, nedá se zmást ani uspat, jsou tu i další výhody. Většina moderních fotopastí je napájena z tužkových baterií a vydrží až 6 měsíců. Nemusíte se tedy bát, že by v případě výpadku proudu přestala fungovat. A jaká je cena? Nebojte se, fotopast není nijak závažná investice. Ty nejlevnější seženete od 2500,-. Samozřejmě že fotopasti s GSM systémem jsou o něco dražší, ale ani zde se cena nešplhá nijak vysoko.

Noční vidění

Protože zloději ale chodí převážně v noci, je nutné mít fotopast vybavenou infračervenými diodami, které umožňují pořizovat kvalitní snímky i v noci. Infračervené přisvícení může být dvou vlnových délek – 842nm, které dosvítí dál, ale červeně světélkují a 940 nm. Ty mají nižší výkon a kratší dosvit, ale jsou prakticky neviditelné. Obecně je důležité dbát na to, aby fotopast nebyla vidět. Umisťujte ji proto nenápadně a snažte se vyvarovat zbytečnému upozorňování na ni.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/e1b-2-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/e1b-2-150x150.jpgPR-leadersBydleníEkonomikaPořádného hlídacího hafana, který by vystrašil všechny zloděje, by si u svého domu asi přál každý. Ale ne všichni mají čas a možnost chovat psa. Stačí, že jezdíte na služební cesty nebo na dovolené a pes zkrátka nepřipadá v úvahu, nemůžete ho nechat doma samotného. Ale jak potom dům ohlídat?...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku