Už jste o nich slyšeli? Řeč je o krásných, zelených, kulatých nebo šišatých koulích, jež se hodí do každého interiéru. Péče o ně je jednoduchá. Tyto nádherně zelené vodní rostlinky jsou extrémně nenáročné, a tak se starat o ně zvládnou všichni, ať už jsou menší či velcí.

Řasokoule ve skleněných dózách

Na webových stránkách rasokoule.eu si můžete koupit jak samotné řasokoule, tak skelněné dózy vyráběné speciálně pro jejich pěstování. Tyto skleněné dózy jsou ručně vyrobeny v Železném Brodě. Můžeme jim říkat i malá akvária, a jsou z borosilikátového skla. Zvolit můžete i netradiční a zajímavé originální dózy na kořenech z recyklovaného skla.

Vraťme se ale k řasokoulím. Abyste je mohli pěstovat, postačí skleněná nádoba, čistá voda o teplotě 1 – 25 °C a místo, kde není příliš mnoho světla. Jsou to rostlinky velmi odolné, a obvykle se jim nic nestane, ani když má voda o něco nižší či vyšší teplotu. Pokud je ale voda teplejší, víc se v ní množí mikroorganismy, voda se dřív kazí a je potřeba ji vyměnit.

Vodu je dobré měnit 1 – 2 x týdně. Pokud zapomenete, ihned to napravte. Většinou se ale koulím nic nestane. Hlavně nenechat vodu vyschnout, to by bylo likvidační. Řasokoulím můžete dopřát jemnou masáž pod tekoucí vodou, kdy z nich vyplavíte případné nečistoty. Zároveň je polaskáte a ukážete jim, že o ně rádi pečujete. Pročtěte si následující tip: Péče o řasokoule.

Dekorace do ložnice, obýváku, pracovny i dětského pokoje

Řasokoule se vyjímají všude. Zkrášlí kuchyni, vstupní halu, obývák, ložnici, budou bavit děti… Někdy plavou na hladině, někdy jsou úplně u dna, vše je ale správně. Záleží na tom, kolik mají zrovna v sobě či na svém povrchu plynů.

Při správné péči vám hezky porostou a budou sytě zelené. Pořiďte si set dózy a třech řasokoulí, a uvidíte, jak váš obývák rozjasní.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/set-velka-koule-rasokoule.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/set-velka-koule-rasokoule-150x150.jpginfo@press-media.czTipyUž jste o nich slyšeli? Řeč je o krásných, zelených, kulatých nebo šišatých koulích, jež se hodí do každého interiéru. Péče o ně je jednoduchá. Tyto nádherně zelené vodní rostlinky jsou extrémně nenáročné, a tak se starat o ně zvládnou všichni, ať už jsou menší či velcí. Řasokoule ve skleněných...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares