Čas je neúprosný. Takové a podobné úvahy se jistě honí hlavou spoustě žen (a nejen jim) při pohledu do zrcadla. Boj s časem je předem ztracený čas, ale se stárnutím lze bojovat vcelku úspěšně, když víte, jak na to. Zapomeňte na zázračné krémy z drogerie, které za pouhých sto korun sníží vizuálně váš věk o desítky let. Ale i s realistickým pohledem na věc lze dojít k řešení, jak si nějaký ten rok efektivně „odpárat“. Pojďme si představit, jak na to.

Správná péče je základ

Jedna věc je genetika, někdo má jednoduše od přírody dáno, že vypadá déle mladistvě. Ale druhá věc potom je, že správnou péčí si můžete pružnost pokožky, a s tím související mladistvý vzhled významně prodloužit. Jak by taková správná péče měla vypadat? Základem je čistění pleti, šetrně a vždy s ohledem na váš typ, a totéž následně platí i o volbě pečující kosmetiky, tedy pleťových krémů, sér apod. V obou případech platí, že byste měli respektovat potřeby vaší konkrétní pleti, tedy vhodné je podstoupit na některé klinice diagnostiku pleti, abyste vaše pleť dostala opravdu jen to, co potřebuje. Krémy z drogerií či lékáren jsou obvykle profilované tak, aby vyhovovaly maximálnímu počtu lidí. Tedy často jsou spíše univerzální, ale neřeší konkrétní péči. Pleť na obličeji se obvykle liší v různých zónách, v tzv. T zóně bývá mastnější, v jiných částech pak více suchá, to vše je třeba zjistit a následně tomu přizpůsobit péči.

Aplikace botulotoxinu a dalších látek

Začít správnou péčí je dobrý a nutný základ, ale s přibývajícím věkem nebude stačit. Elasticita pleti, zejména na vysoce exponovaných místech, jakými jsou obličej či krk, s věkem uvadá a bez specializované pomoci bude váš boj s věkem marný. Existují ale velmi účinné metody, jak pleť opět vypnout a dosáhnout tak mladšího vzhledu. Například aplikace botulotoxinu či kyseliny hyaluronové mohou i hlubší rýhy téměř zcela vyhladit, a to na relativně dlouhou dobu. Těmito metodami to ale rozhodně nekončí, zajděte na konzultaci a nechte si poradit tu nejvhodnější pro vás a váš typ pleti. V Abclinic najdete celou řadu odborníků na tuto problematiku, ochotně vám poradí a navrhnou ideální řešení.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/shutterstock_97148705-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/shutterstock_97148705-150x150.jpgPR-leadersZdravíČas je neúprosný. Takové a podobné úvahy se jistě honí hlavou spoustě žen (a nejen jim) při pohledu do zrcadla. Boj s časem je předem ztracený čas, ale se stárnutím lze bojovat vcelku úspěšně, když víte, jak na to. Zapomeňte na zázračné krémy z drogerie, které za pouhých sto korun sníží...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares