Potíže s hybností nebo bolestivostí kloubů zažila během svého aktivního života většina sportovců. Zdaleka nejde jen o problém seniorů, nevyhýbá se totiž ani mladým lidem. Aktuálním hitem pro řešení tohoto nepříjemného problému jsou vitamínové preparáty určené pro koně. A jak je to s jejich využitím u lidí?

Na první pohled vypadá běžný přípravek na klouby pro koně jako zaručené terno. Obsahuje přece podobné účinné láky jako ten z lékárny. Takže stačí jen trochu upravit dávkování… nebo ne? Není to jako sbalit si do batohu proteinovou tyčinku a sníst si ji, kdy vás napadne…

Pravidla nejsou pro legraci

Předem je třeba si uvědomit, že ono „kloubní léčivo“ je ve skutečnosti pouhý doplněk stravy. Terapeutická účinnost tedy není garantována ani u koní, natož u lidí. Nicméně to samé platí i pro jiné preparáty na výživu kloubů, pokud vám je přímo nepředepíše lékař.

Kvalitní kloubní výživa pro koně mívá zpravidla i stejnou účinnou látku jako ta, určená pro lidi. Obvykle se mluví o MSM, tedy látce zvané Methylsulfonyl methan, obsahující organicky vázanou síru, působící na zpevnění vazů a šlach. Ve hře je také glukosamin sulfát a chondroitin sulfát tvořící přirozenou součástí kloubních chrupavek a dva typy odlišně využitelného kolagenu.

Zvířecí trávení se však od toho lidského významně liší, takže veterinární přípravky mohou obsahovat jiné pomocné látky, jež mohou u citlivějších jedinců vyvolat nepříjemné trávicí problémy.

Můžete se dokonce i předávkovat

Myslete také na to, že doplňky stravy určené pro koně jsou navrženy k pokrytí všech požadavků zvířete. Jinými slovy, často obsahuje i prvky důležité pro zdraví kopyt, srsti a hřívy, zejména selen, zinek, měď a mangan, jimiž se člověk může v dlouhodobém horizontu snadno předávkovat.

A zmínit je třeba i chuť. Zatímco koně mají rádi hořká sousta, pro lid může být taková příchuť až nesnesitelná, což je u přípravku, který je třeba používat řadu měsíců, velmi významný handicap. Lepší je proto vsadit na přípravky vyvinuté ve spolupráci s experty na koňskou kloubní výživu, ovšem uzpůsobené pro lidi. Například Barny’s TRIPLE blend, spolupracující se známou značkou Alavis, může být skvělou první volbou. Za dobrou cenu ho koupíte ve specializovaném e-shopu fitnessgym.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/alavis-triple-blend-livemag.cz_.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/alavis-triple-blend-livemag.cz_-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíchondroitin,glukosamin sulfát,kloubní výživa pro koněPotíže s hybností nebo bolestivostí kloubů zažila během svého aktivního života většina sportovců. Zdaleka nejde jen o problém seniorů, nevyhýbá se totiž ani mladým lidem. Aktuálním hitem pro řešení tohoto nepříjemného problému jsou vitamínové preparáty určené pro koně. A jak je to s jejich využitím u lidí? Na první pohled...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku