Zatímco analytici očekávali, že zájem o hypotéky bude postupně slábnout, a to kvůli stále větší nejistotě, která člověka spíše přivede k výkupu nemovitosti nebo k výkupu pozemků, očekávání se nestalo skutečností. Právě naopak. Hypoteční úroky překvapivě ještě spadly a desátý měsíc tak hledají své pomyslné dno. Nedávné zlevnění hypoték bylo pro řadu odborníků velkým překvapením, které jim nedávalo smysl. Vždyť riziko je pro banky stále větší. 

Díky zlevněným hypotékám se tak očekává, že se zájem o hypotéky ještě nějaký ten pátek bude držet v rekordních hranicích. Letošní leden byl z pohledu počtu sjednaných hypoték nejlepším v historii, dokonce i co se týče online sjednaných hypotečních úvěrů. 

Průměrná hypoteční sazba se nyní pohybuje pod dvěma procenty

V současné době se průměrná hypoteční sazba pohybuje zhruba pod dvěma procenty, což je skvělý výsledek. Zejména, pokud si vzpomeneme na doby, kdy se tato sazba pohybovala ve výši pěti až šesti procent. 

I když je nyní hypoteční sazba velmi atraktivní, člověk toužící po vlastní nemovitosti by neměl dlouho váhat. Důvodem toho je očekávané zdražování tohoto typu úvěru, ke kterému se mělo podle analytiků schylovat už začátkem roku. Vypadá to však, že nás to teprve čeká. 

Může přijít doporučení od České národní banky

Nyní se očekává, že dojde na doporučení České národní banky, která bankovním společnostem navrhne zvýšení hypoteční sazby. Není třeba se však obávat. Je velmi nepravděpodobné, že se sazba zvýší o několik procent. Spíše mluvíme o zvýšení v hodnotě několika desetinek procent. 

Kdy však zmiňované doporučené od České národní banky a s tím i následné zdražování hypoték dojde, to je zatím jen otázkou spekulací Jasné je jen to, že hypoteční sazby klesají už desátý měsíc v řadě, čehož využívá stále větší množství lidí bez ohledu na to, že riziko půjčky je nyní opravdu znatelné.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/house-167734_1920-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/house-167734_1920-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceZatímco analytici očekávali, že zájem o hypotéky bude postupně slábnout, a to kvůli stále větší nejistotě, která člověka spíše přivede k výkupu nemovitosti nebo k výkupu pozemků, očekávání se nestalo skutečností. Právě naopak. Hypoteční úroky překvapivě ještě spadly a desátý měsíc tak hledají své pomyslné dno. Nedávné zlevnění hypoték...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku