Na konci roku 2020 jsme evidovali obrovský boom na poli hypoték. Lidé zatoužili po vlastním nebo investičním bydlení a zároveň chtěli využít nízkých úrokových sazeb, které zatím zůstávají. Jelikož se však očekává, že úrokové sazby letos (sice jen mírně) porostou, možná i vaše pozornost směřuje na koupi nemovitosti. Pokud hledáte tu ideální, máme pro vás čtyři ověřené metody, jak tu svou “pravou” najít. 

Oslovte realitního makléře

Pokud nechcete strávit hledáním vhodného příbytku několik dlouhých měsíců (nebo i let), je vhodné oslovit realitního makléře, který má obrovský přehled. Nejen, že ví, jak se ceny v dané lokalitě pohybují, ale kromě jiného mnohdy dostává informace o nových inzerátech přednostně. S jeho pomocí tak máte větší šanci najít si vysněnou nemovitost, aniž byste se museli dlouho “hrabat” v pestré nabídce na trhu. 

Prohlédněte si realitní servery

Jestliže to z počátku přece jenom chcete zkusit na vlastní pěst a pokud chcete svůj čas strávit procházením nabídek, vaše kroky budou směřovat na internetové realitní servery. Na realitních serverech se dnes nabízí až pětadevadesát procent všech prodávaných nemovitostí. Zatímco někde za prodávající nemovitostí stojí realitní makléř, jinde své příbytky prodávají sami přímí majitelé. 

Jděte na procházku

Jak mi asi procházka může pomoct v hledání bytu? Říkáte si. Člověk by však byl až překvapen, na co všechno může při takové obyčejné procházce narazit. Stačí mít oči otevřené. Bannery nebo cedule “na prodej” totiž mohou viset v nejednom okně nebo na nejednom billboardu. Stejně tak se vyplatí pozastavit se před realitní kanceláří, která má obvykle vyvěšeno několik nemovitostí ve výloze. Vhodné je zastavit i u vývěsní desky městské části. 

Poptejte se sousedů a známých

Čtvrtou a taktéž ověřenou metodou, jak si najít ideální nemovitost, je poptat se sousedů a známých. Nikdy nevíte, jestli někdo ve vašem okolí jednu takovou nemovitost neprodává nebo jestli se nezná někdo další, kdo by svůj dům či byt nabízel k prodeji. 

Hledáte reality v oblasti Rožnov pod Radhoštěm? Doporučujeme spolehlivou makléřku Martu Trojáčkovou – realitní specialistku na oblast Beskyd a okolí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/novy-dum-1024x769.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/novy-dum-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníNa konci roku 2020 jsme evidovali obrovský boom na poli hypoték. Lidé zatoužili po vlastním nebo investičním bydlení a zároveň chtěli využít nízkých úrokových sazeb, které zatím zůstávají. Jelikož se však očekává, že úrokové sazby letos (sice jen mírně) porostou, možná i vaše pozornost směřuje na koupi nemovitosti. Pokud...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku