Už naše babičky říkávaly, že sníst jedno jablko denně, je recept na krásu. Nebyly daleko od pravdy. Jablko, ať se tváří jako sebevíc běžná potravina, je cenným zdrojem vitamínů, minerálů a jiných tělu prospěšných látek. Navíc jsou snadno dostupné a v porovnání s jinými druhy ovoce finančně výhodné. A na podzim je jich více než dostatek.

Proč je pravidelně konzumovat?

Jablko obsahuje velkou řadu důležitých látek. Pokud si každý den dopřejete alespoň jedno jablko, posilujete imunitu, zlepšujete si trávení, pomáháte svému srdci a předcházíte riziku vzniku cukrovky. Jablko má také velmi pozitivní vliv na látkovou výměnu – je schopné detoxikovat játra. Je plné vitamínu C, který dokáže v podzimním nečasu udělat doslova divy s imunitním systémem. Velký obsah antioxidantů zase chrání tělo před působením volných radikálů a zabraňují stárnutí a dehydrataci pokožky. Jablko by nemělo v jídelníčku chybět také nikomu, kdo shazuje přebytečná kila. Je schopné zaplnit žaludek, zahnat chutě na sladké a přitom obsahuje jen 70 kalorií. Vysoký obsah vody může také pomoci s dodržováním pitného režimu.

Jablko jako zdravé mlsání

Pokud tedy redukujete váhu a chcete to dělat zdravým způsobem, zařaďte natrvalo několik jablek denně do vašeho jídelníčku. Nemusíte jej však jíst jen tak, že ovoce okoušete a necháte ohryzek. Z jablek si každý den můžete připravit lahodnou šťávu nebo si z nich udělat sladkou pochutinu k večernímu sledování televize. Jak na to? Jednoduše – vyzkoušejte sušičku Orava SU-104, která vám vytvoří lahodné kousky sladkých sušených jablíček. Takto zpracované jablka mají navíc tu výhodu, že si je můžete nosit sebou do práce či do školy nebo jimi nahradit pochutiny během dne. Sušička má navíc unikátní metodu sušení, díky které se v ovoci zanechá maximum vitamínů, minerálů a ostatních důležitých látek. Zatímco sušená jablka z obchodu obsahují většinou konzervanty, ovoce ze sušičky bude čistě v BIO kvalitě.

 

A co vy? Jíte jablka každý den?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jablko-jako-zázrak-zdraví-1024x655.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jablko-jako-zázrak-zdraví-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíJablko,sušička Orava SU-104Už naše babičky říkávaly, že sníst jedno jablko denně, je recept na krásu. Nebyly daleko od pravdy. Jablko, ať se tváří jako sebevíc běžná potravina, je cenným zdrojem vitamínů, minerálů a jiných tělu prospěšných látek. Navíc jsou snadno dostupné a v porovnání s jinými druhy ovoce finančně výhodné. A na podzim...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku