Potravina, která dokáže skvěle okořenit čínské či indické jídlo a zároveň si hravě poradí s velkým množstvím nemocí – ano, řeč je o zázvoru, který je odjakživa považován za přírodní všelék. Proč by vám rozhodně ve spíži neměl chybět?

Lék již ve starověku

Účinků zázvoru na lidské zdraví si byli vědomi lidé již ve starověku. Není sice zcela jasné, odkud přesně pochází, avšak podle dochovaných pramenů měl v čínské medicíně své nezastupitelné místo. Předpokládá se tedy, že má svůj původ v Číně. Odtud se rozšířil do Indie a zásluhou fénických mořeplavců potom do zemí Blízkého východu. Zázvor byl také velmi dobře znám v Řecku, Římě a Egyptě. Lidé jej, kromě použití v kuchyni, hojně využívali pro jeho blahodárný efekt na trávení i jako prevenci před rýmou a nachlazením.

Zařaďte jej do jídelníčku

Zázvor je velice aromatický a má specifickou štiplavou chuť. Jíst jej samotný asi příliš nedoporučujeme, nicméně jako koření je přímo skvělý! Můžete jej také přidat do čaje. Úplně nejlepší možnost je však každé ráno doplnit vitamíny pomocí smoothie, kam lze zázvor přidat. Nejenom, že si skvěle pochutnáte, ale také povzbudíte imunitní systém a dáte svému potřebné látky, které potřebuje pro svou správnou funkci.

Pomocník na smoothie

Smoothie je skvělý start každého nového dne. Zvláště to platí pro chladná období, kdy jsme vystaveni nepřízni počasí a často i epidemiím chřipky. K jeho přípravě však budete potřebovat šikovného pomocníka. Jedním takovým je i mixér Orava RM-1550. Tento přístroj se může pochlubit vysokým výkonem 1500 W a ostrým nerezovým nožem se šesti čepelemi. Díky nim si hravě poradí s jakýmkoliv typem potraviny, včetně ledu a obilovin. Prostorná dvoulitrová nádoba zajistí dostatek smoothie pro celou rodinu! A nejen to. V mixéru můžete připravit i ovocné koktejly, dezerty, polévky či zeleninové omáčky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/smoothie-1024x575.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/smoothie-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíOrava RM-1550,smoothiePotravina, která dokáže skvěle okořenit čínské či indické jídlo a zároveň si hravě poradí s velkým množstvím nemocí – ano, řeč je o zázvoru, který je odjakživa považován za přírodní všelék. Proč by vám rozhodně ve spíži neměl chybět? Lék již ve starověku Účinků zázvoru na lidské zdraví si byli vědomi lidé...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku