Kdysi bylo půjčování peněz spojeno s rozsáhlou administrativou a papírováním. Kdo chtěl úvěr získat, musel se smířit s tím, že musí být trpělivý. Přinést do banky celou řadu dokladů a pak čekat, než proběhne schvalovací kolečko, po kterém mu oznámí, zda vůbec úvěr dostal. Navíc za sjednání úvěru se také platilo. Od té doby se naštěstí situace hodně změnila.

Úvěry se dají vyřídit velice rychle

V současnosti už je získání úvěru o poznání jednodušší. Především u nebankovních společností odpadlo sáhodlouhé papírování. Zejména u krátkodobých úvěrů na nižší částky stačí jeden doklad totožnosti. Často jenom zadáváte do internetového formuláře jeho číslo nebo posíláte naskenovanou kopii. Úplně se také obejdete bez nutnosti žádat u svého zaměstnavatele doklad o příjmech. Tím pádem se celý proces schvalování úvěrů velmi zrychluje. Podmínkou jejich udělení je často věk minimálně 18 let, trvalý pobyt v České republice, existence bankovního účtu a také mobilní telefon s platným číslem pro zasílání ověřovacích kódů. I u půjček na vyšší částky je administrativa podstatně jednodušší. Velká část nebankovních společností neprověřuje platební minulost svých klientů v registrech dlužníků, mnohde není problém ani s případným záznamem v rejstříku trestů. Tím pádem je proces schvalování půjčky mnohem jednodušší. Vše se dá sjednávat přímo z pohodlí domova přes internet, nemusíte chodit do kamenné pobočky a nosit s sebou stohy dokladů.

Řada společností si poplatky neúčtuje

Ovšem zjednodušení administrativy není jediným pozitivem, které s sebou vývoj v oblasti úvěrů nese. Dnes si můžete sjednat půjčky bez poplatku. Jednoduše nic neplatíte za proces sjednání úvěru. Také první půjčka je zdarma. Jednoduše vracíte pouze tolik peněz, kolik jste si půjčili. Jde o výhodnou nabídku, protože si vyzkoušíte, jak vlastně krátkodobý mikroúvěr funguje, a nestojí vás to vůbec nic navíc. Pokud si tedy půjčíte 5000 Kč na 14 dní, platíte pouze těchto 5000 Kč. Žádné úroky, žádné poplatky. Jsou ale společnosti, které si účtují jednu korunu jako ověřovací poplatek. Ve chvíli, kdy je vám úvěr schválen, musíte na účet společnosti odeslat poplatek ve výši jedné koruny. Slouží k tomu, aby si společnost ověřila vaši identifikaci, tedy že jste to skutečně vy a máte bankovní účet vedený na své jméno. Ovšem některé nebankovní společnosti nevyžadují ani toto prověřování.

Happy young couplePůjčka zdarma při splnění podmínek

Příkladem úvěru bez úroku je Japonská půjčka. V čem je výhodná?

  • Za každou půjčenou tisícikorunu zaplatíte pouze 33 Kč.
  •  Je možné si půjčit až 10 000 Kč na 30 dní.
  • Půjčka zdarma pokud vypůjčený obnos vrátíte do 14 dnů.
  • Můžete si úvěr rozložit až do 10 splátek (vždy splatíte 10 % jistiny)

Jak je vidět, některé společnosti nabízejí třeba volbu první půjčky zdarma, nebo půjčky zdarma pokud splatíte do určitého termínu. Jestliže ale porušíte podmínky, úvěr vám samozřejmě bude naúčtován.  Také určité poplatky jsou účtovány – samozřejmě musíte uhradit poplatky za prodloužení splatnosti úvěru. U některých společností si ale můžete splatnost prodloužit i opakovaně.

Peníze získáte velice rychle

Velkou výhodou je ale nejenom rychlost schvalování úvěrů a nulové poplatky, nýbrž i rychlost získání peněz. Určitě vás potěší půjčka ještě dnes, kdy můžete peníze dostat například i do 10 minut od schválení. Často si můžete vybrat, zda chcete peníze na účet nebo hotově. Pokud máte účet u některé z velkých bank působících na našem trhu, není problém, abyste měli peníze tak rychle. Společnosti u nich mají účty také a vše jenom otázkou převodu v rámci banky. Ovšem velmi rychle je můžete mít i v případě, že žádáte hotovost na ruku.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Půjčky-SvětDnes.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Půjčky-SvětDnes-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyKdysi bylo půjčování peněz spojeno s rozsáhlou administrativou a papírováním. Kdo chtěl úvěr získat, musel se smířit s tím, že musí být trpělivý. Přinést do banky celou řadu dokladů a pak čekat, než proběhne schvalovací kolečko, po kterém mu oznámí, zda vůbec úvěr dostal. Navíc za sjednání úvěru se také platilo....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku