Hledáte způsob, jak zhodnotit své finance? Pak ho objevíte v investování do akcií a kryptoměn. Pořídit si můžete například firemní akcie, tedy cenné papíry, které vám umožní výměnou za váš kapitál získat majetkový podíl ve firmě a částečně se podílet i na jejím chodu – např. jejím nákupem získáte právo k hlasování na valné hromadě. Riziko je zde zmírněno faktem, že v případě krachu společnosti získáte podíl na jejím likvidačním zůstatku.

Dividendové akcie

Další z možností, kam vložit volné peníze, jsou takzvané dividendové akcie, které nabízejí pravidelné zhodnocení ve formě dividend – tedy výplat, které budete dostávat ze zisku společnosti. Ty jsou nejčastěji vypláceny na čtvrtletní či roční bázi. Pokud jste tedy objevili firmu, které věříte a rádi byste se podíleli na jejím úspěchu, poté jsou dividendové akcie pro vás tou správnou volbou.

Investování do ETF

Bojíte se rizika? Zkuste ETF fondy.Investování do akcií a kryptoměn s sebou nese vysoké výnosy, ale i značná rizika. Pokud tato rizika nechcete příliš podstupovat, či jen nevěříte ve své schopnosti najít vhodnou a výdělečnou investici, poté jsou rozhodně dobrou volbou ETF fondy.

ETF fondy jsou léty prověřené fondy, které sledují akcie a indexy za vás, a snaží se do svého portfolia zahrnout ty investiční příležitosti s co nejvíce minimalizovaným rizikem a maximalizovanými zisky.

Bitcoin a kryptoměny

Poslední z aktuálně hojně využívaných investic jsou kryptoměny. Vhodně načasovaná investice do bitcoinu vám v relativně nedávném časovém horizontu mohla přinést zhodnocení vašich investic o desítky procent.

Pakliže ale považujete současný trh s kryptoměnami za přesycený a nechcete do něj vkládat peníze, poté může být vaší cestou těžba bitcoinu. Tak získáte bitcoin zdarma, respektive za náklady spojené s jeho těžbou.    

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-kam-investovat-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-kam-investovat-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceHledáte způsob, jak zhodnotit své finance? Pak ho objevíte v investování do akcií a kryptoměn. Pořídit si můžete například firemní akcie, tedy cenné papíry, které vám umožní výměnou za váš kapitál získat majetkový podíl ve firmě a částečně se podílet i na jejím chodu - např. jejím nákupem získáte...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku